Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańskie przedszkole i szkoła świętują. Nowe boisko i 60 lat istnienia

Zbliża się koniec roku szkolnego, ale społeczności przedszkolne i szkolne mają też inne powody do radości: otwarcie nowego placu zabaw i boiska świętowało dziś Przedszkole nr 23 z Nowego Portu, a sześćdziesiąte urodziny Szkoła Podstawowa nr 47 na Chełmie.

Gdańskie przedszkole i szkoła świętują. Nowe boisko i 60 lat istnienia
A
A
data publikacji: 14 czerwca 2017 r.

Świętowanie w Przedszkolu nr 23 w Gdańsku. Występ przedszkolnych cheerleaderek na nowym boisku
Świętowanie w Przedszkolu nr 23 w Gdańsku. Występ przedszkolnych cheerleaderek na nowym boisku
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Na rodzinnym festynie odbywającym się dziś, 14 czerwca 2017 roku, pod hasłem „Sport to zdrowie, zapamiętaj to sobie” bawiły się dzieci z Przedszkola nr 23 w Nowym Porcie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. W trakcie wydarzenia Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej otworzył nowe boisko i plac zabaw dla dzieci.

W tym samym czasie na Chełmie swoje sześćdziesiąte urodziny świętowała społeczność Szkoły Podstawowej nr 47.

Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej otworzył nowe boisko i plac zabaw
Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej otworzył nowe boisko i plac zabaw
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Był stary basen, jest boisko dla przedszkolaków

- Dla naszego przedszkola to ogromna zmiana - mówi Katarzyna Sopek, dyrektor Przedszkola nr 23 w Gdańsku. - Przede wszystkim mamy nowe boisko, które powstało w miejscu archaicznego, betonowego, ponad 60-letniego zewnętrznego basenu z fontanną, który straszył na naszym terenie i był niebezpieczny dla przedszkolaków. Nowe boisko nie jest duże, ale nam w zupełności wystarczy. Można na nim grać w piłkę nożną, ręczną, badmintona, a jak postawimy za jakiś czas kosze to i w koszykówkę.

To nie jedyne zmiany na przedszkolnych terenach: obok boiska zmodernizowano plac zabaw, który jest w kształcie statku, jest nowa ścieżka zdrowia, nowe huśtawki, karuzele i nowe ogrodzenie placu zabaw.

Przedszkolaki z Nowego Portu podczas festynu pod hasłem Sport to zdrowie, zapamiętaj to sobie
Przedszkolaki z Nowego Portu podczas festynu pod hasłem Sport to zdrowie, zapamiętaj to sobie
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


60 lat szkoły na Chełmie

Swoje sześćdziesiąte urodziny Szkoła Podstawowa nr 47 świętowała również na swoim boisku.

Swoje sześćdziesiąte urodziny Szkoła Podstawowa nr 47 świętowała na szkolnym, wielofunkcyjnym boisku
Swoje sześćdziesiąte urodziny Szkoła Podstawowa nr 47 świętowała na szkolnym, wielofunkcyjnym boisku
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

- Naukę w naszej szkole 60 lat temu rozpoczęło 650 uczniów, którzy mieli do dyspozycji 15 izb lekcyjnych, opiekowało się nimi 19 nauczycieli - wspomina Barbara Dąbrowska zastępca dyrektora SP nr 47 w Gdańsku. - Dziś mamy 603 uczniów korzystających z 16 sal lekcyjnych pod czujnym okiem 49 pedagogów. Minione lata to był dynamiczny rozwój szkoły, która ma już markę w środowisku lokalnym. W 2016 roku doczekaliśmy się wielofunkcyjnego boiska sportowego, które zyskało nowoczesny charakter i estetyczny wygląd. Nowe boisko to nie tylko atrakcyjne lekcje wychowania fizycznego dla uczniów, ale też możliwość uprawiania sportu przez mieszkańców osiedla.

Obchody 60-lecia szkoła rozpoczęły się już we wrześniu koncertem i wspólnym śpiewaniem z Grzegorzem Turnauem, który zamiast na Brackiej śpiewał na Reformackiej.

W kolejnych miesiącach z całą społecznością dzielnicy uczniowie i nauczyciele przemaszerowali 60 km, uprawiając nordic walking, pływali na smoczych łodziach i zdobyli pierwsze miejsce w Smoczym Turnieju Dzielnic Gdańska. Odbyły się spotkania z absolwentami, konkursy, zimowy rajd z latarkami wokół otomińskiego jeziora i zabawy przy ognisku. Uczniowie i nauczyciel wspominają Galerię Talentów, w trakcie której oklaskiwali występy całych rodzin. W biegu po zdrowie z okazji jubileuszu, uczestniczyło ponad 500 osób w różnych kategoriach wiekowych. Dzisiejsza uroczystość jest zwieńczeniem całorocznych obchodów 60-lecia SP nr 47.

-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl