PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Gdańskie pływalnie latem. Które będą otwarte w lipcu i sierpniu? Lepiej sprawdzić

Gdańskie pływalnie latem. Które będą otwarte w lipcu i sierpniu? Lepiej sprawdzić
Stogi, Orunia, Osowa i Chełm to cztery miejskie pływalnie w Gdańsku. Trzy pierwsze uruchomiono niedawno. Na co dzień oblegane, ale w wakacje tłoku nie ma, bowiem główną atrakcją są morskie kąpiele. Sprawdź, które baseny będą działały w wakacje.
W wakacje miejskie pływalnie działają kaskadowo, tzn. że jedna zawsze będzie czynna
W wakacje miejskie pływalnie działają kaskadowo, tzn. że co najmniej jedna zawsze będzie czynna, a przez część letniej kanikuły nawet dwie
Przemek Szalecki/ www.gdansk.pl

 

Na co dzień miejskie pływalnie odgrywają ważną rolę w kreowaniu aktywnego, zdrowego stylu życia mieszkańców Gdańska. W okresie wakacyjnym spada zainteresowanie tą formą rekreacji na rzecz kąpieli w morzu i okolicznych jeziorach.

To idealny czas, żeby na administrowanych przez Gdański Ośrodek Sportu pływalniach wprowadzić przerwy technologiczne. W tym roku zostały zaplanowane kaskadowo, czyli w taki sposób, by przynajmniej jeden z czterech obiektów na Stogach, Chełmie, Oruni i Osowej zawsze był otwarty. Do 30 czerwca pływalnie na Stogach, Osowej i Oruni będą otwarte w godzinach od 9 do 20, a na Chełmie - od 16 do 20.

Od 1 lipca lepiej upewnić się, który z czterech miejskich basenów jest otwarty.

Najdłuższa przerwa technologiczna planowana jest na Chełmie i potrwa dwa miesiące. Pozostałe obiekty zostaną wyłączone z użytku na okres miesiąca.

Przerwa technologiczna na pływalniach miejskich:

  • Chełm: 1 lipca - 31 sierpnia
  • Orunia: 1 lipca - 31 lipca
  • Stogi: 15 lipca - 15 sierpnia
  • Osowa: 1 sierpnia - 31 sierpnia

Dla osób zainteresowanych korzystaniem z miejskich basenów podczas wakacji, oznacza to, że w różnych terminach czynne będą trzy z czterech funkcjonujących w Gdańsku obiektów:

  • Orunia: w sierpniu
  • Stogi: w pierwszej połowie lipca i w drugiej połowie sierpnia
  • Osowa: w lipcu

Wszystkie baseny powrócą do starego harmonogramu zajęć wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, czyli 1 września 2019 roku.

oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze