PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piękne miasto z historią to Gdańsk w teledysku „Underground” Basi Kawy. Posłuchaj

Piękne miasto z historią to Gdańsk w teledysku „Underground” Basi Kawy. Posłuchaj
Plaża na Stogach i tereny Stoczni Cesarskiej „wystąpiły” w teledysku skrzypaczki Basi Kawy. Artystka nagrała już dwie płyty, teledysk z gdańskimi plenerami do piosenki zatytułowanej „Underground” zapowiada jej trzeci krążek.
Basia Kawa w teledysku do swojej nowej piosenki, zatytułowanej „Underground”
Basia Kawa w teledysku do swojej nowej piosenki, zatytułowanej „Underground”
mat. artysty

 

Basia Kawa to gdańska wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów i muzyki. Media mówią o niej, że jest muzyczną kofeiną, zaraża bowiem pozytywną energią i uzależnia swoją muzyką.

Uwagę przykuwa też instrument, który wybrała - jest jedyną w Polce posiadaczką spersonalizowanych, elektrycznych, 5-strunowych skrzypiec marki Jordan, wyprodukowanych przez kalifornijskiego mistrza Johna Jordana, który zgodził się je dla niej zaprojektować.

- Wyglądają zjawiskowo, a gra na nich otwiera wiele możliwości - mogę dowolnie modyfikować brzmienie instrumentu, grać delikatnie lub rockowo, słodko lub gorzko - opowiada Basia Kawa.

Basia przyjechała do Gdańska studiować (zdobyła 2 dyplomy na gdańskiej Akademii Muzycznej), lecz zakorzeniła się w tym mieście, założyła rodzinę. Tu pracuje i tworzy, w swoich teledyskach promując miasto - czuje się z Gdańskiem związana, silnie się z nim utożsamiając. W swoim dorobku ma dwie płyty, z których wydanie drugiej w listopadzie 2018 r. współfinansowane było w ramach przyznanego Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańsk.

Teraz szykuje się do wydania kolejnej, którą zapowiada teledysk do piosenki „Underground”. Klip został zrealizowany w Gdańsku.

- Gdańsk jawi się w nim jako piękne, tajemnicze miasto z historią. Udało nam się znaleźć takie miejsca, które stworzyły niesamowicie oryginalną i klimatyczną scenerię dla muzyki wyjątkowych elektrycznych skrzypiec, na których gra artystka - komentuje manager Anna Chojnowska.

Zdjęcia powstały na plaży w Stogach z widokiem na port, w Kuźni i Ślusarni Stoczni Cesarskiej, a także pod Żurawiem M3 na tym terenie, w WL4 Mlecznym Piotrze na terenie Stoczni Cesarskiej oraz na Biskupiej Górce - w jednej z kamienic przy ulicy Biskupiej.

 

 

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze