Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańskie inwestycje nominowane w prestiżowym plebiscycie

Żłobki modułowe i projekt Rozwój Komunikacji Rowerowej Aglomeracji Trójmiejskiej zostały nominowane w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2016. Osobną nagrodę przyznają też internauci - głosować można do 9 maja.

Gdańskie inwestycje nominowane w prestiżowym plebiscycie
A
A
data publikacji: 05 kwietnia 2016 r.

Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Konkurs Top Inwestycje Komunalne 2016 organizowany jest przez Grupę PTWP - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, która jest odpowiedzialna m.in. za Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach.

Plebiscyt od pięciu lat nagradza ciekawe projekty z całej Polski, które wyznaczają trendy dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom inwestycyjnym - zarówno dla regionu i mieszkańców, jak i gospodarki.

W tym roku o tytuł najlepszej inwestycji komunalnej i statuetkę walczy 30 projektów. Wśród nich znalazły się dwa realizowane przez Miasto Gdańsk: energooszczędne żłobki modułowe na Ujeścisku i Przymorzu oraz projekt „Rozwój Komunikacji Rowerowej Aglomeracji Trójmiejskiej w latach 2007-2013” (realizowany wspólnie z Sopotem i Gdynią). O wyróżnienie powalczą m.in. z nowym sopockim kompleksem dworcowym - Centrum Sopotu.

Spośród wszystkich nominowanych, dziesięciu laureatów wybierze Rada Konsultacyjna, w której zasiadają m.in. Andrzej Dera (przewodniczący) - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Jerzy Kwieciński - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Krzysztof Pietraszkiewicz - Prezes Związku Banków Polskich.


Osobną nagrodę przyznają internauci.

Na najlepszą inwestycję można głosować do 9 maja 2016 r. na stronie konkursowej.

Projekt, który zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma specjalną nagrodę od czytelników Portalusamorzadowego.pl.


Rozstrzygnięcie konkursu Top Inwestycje Komunalne 2016 odbędzie się podczas gali w trakcie VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w dniach 18-20 maja 2016 r. w Katowicach.

W poprzednich latach wśród laureatów plebiscytu znajdowały się inne gdańskie inwestycje, m.in. stadion w Letnicy, Europejskie Centrum Solidarności czy przebudowa układu komunikacyjnego Gdańska.

Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


oprac. AO (0)
www.gdansk.pl
oprac. AO (0)
www.gdansk.pl