Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańskie Forum Mieszkalnictwa Społecznego 2017 już wkrótce

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz zaprasza na Gdańskie Forum Mieszkalnictwa Społecznego, które odbędzie się 18 października 2017 r. W tym bezpłatnym wydarzeniu może wziąć udział 150 osób, ale należy się wcześniejszej zarejestrować.

Gdańskie Forum Mieszkalnictwa Społecznego 2017 już wkrótce
A
A
data publikacji: 10 października 2017 r.

Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska ds. polityki komunalnej: - Forum będzie okazją do zapoznania się z programem i założeniami gdańskiego programu mieszkalnictwa społecznego
Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska ds. polityki komunalnej: - Forum będzie okazją do zapoznania się z programem i założeniami gdańskiego programu mieszkalnictwa społecznego
Dominik Paszliński/gdansk.pl


W ramach Gdańskiego Forum Mieszkalnictwa Społecznego, w sali konferencyjnej Atom Club na terenie Stadionu Energa Gdańsk, spotkają się praktycy i teoretycy z całej Polski, a przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych i przedsiębiorcy zaprezentują swoje doświadczenia.

- Wszystkich łączy troska o mieszkalnictwo społeczne, niezwykle ważny element rozwoju zrównoważonego miasta, w którym pamięta się o osobach potrzebujących wsparcia. Forum jest doskonałą okazją nie tylko do prezentacji własnych osiągnięć, ale również wzajemnej inspiracji i wytyczania nowych trendów w obszarze łączącym wyzwania społeczne i inwestycyjne – mówi Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska.

W programie Forum znalazły się nie tylko wykłady o gdańskim programie polityki mieszkalnictwa społecznego, ale również wspólna debata reprezentantów Poznania, Łodzi, Szczecina, Warszawy, Lublina i Gdańska odnośnie stosowanych praktyk i rozwiązań.

Uczestnicy mogą wziąć również udział w jednym spośród czterech zaproponowanych paneli dyskusyjnych: obszar miksu społecznego – seniorzy, juniorzy i inni, obszar niepełnosprawności, obszar dzieci i młodzieży, obszar bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego.

Rozpoczęła się rejestracja uczestników. Udział jest bezpłatny. Organizatorzy przewidzieli 150 miejsc dla uczestników.

- Gdańsk konsekwentnie realizuje rozbudowaną pomoc w zakresie mieszkaniowym, ale chcemy również dyskutować o tym, w jaki sposób ten system udoskonalić. Zachęcam do wzięcia udziału w forum, które będzie okazją do zapoznania się z programem i założeniami gdańskiego programu mieszkalnictwa społecznego oraz wymiany dobrych praktyk. Liczymy, że wnioski z poszczególnych debat i sugestie uczestników mogą przyczynić się w przyszłości do poprawy polityki społecznej Gdańska z korzyścią dla wszystkich mieszkańców – mówi Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska ds. polityki komunalnej.

Zapisy na stronie:

https://www.gdansk.pl/redakcja/Rejestracja,a,88919

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Partnerzy: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Fundacja Habitat for Humanity, Unia Metropolii Polskich.

-
Anna Umięcka (0)
www.gdansk.pl
anna.umiecka@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Anna Umięcka (0)
www.gdansk.pl
anna.umiecka@gdansk.pl
więcej tekstów autora