Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańskie cmentarze komunalne i Park Oliwski nadal zamknięte. DO ODWOŁANIA

Z powodu bardzo silnego wiatru, nadal są zamknięte do odwołania dla odwiedzających: Park Oliwski oraz wszystkie gdańskie cmentarze komunalne będące pod zarządem ZDiZ (łącznie 9: Łostowicki, Św. Franciszka, Sobieszewski, Salvator Nowy, Św. Ignacego, Centralny Srebrzysko, Garnizonowy, Oliwski i Św. Jadwigi).

Gdańskie cmentarze komunalne i Park Oliwski nadal zamknięte. DO ODWOŁANIA
A
A
data publikacji: 28 listopada 2016 r.

Wstęp na gdańskie cmentarze ciągle jest zabaroniony
Wstęp na gdańskie cmentarze ciągle jest zabaroniony
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Przy bramach parku i cmentarzy wywieszone są informacje dotyczące stanu bieżącego oraz powodów zamknięcia tych miejsc dla odwiedzających.

- Pozostałe gdańskie parki nie są ogrodzone i nie można ich zamknąć tak, jak Parku Oliwskiego, dlatego też apelujemy o zaniechanie w dniu dzisiejszym wycieczek w miejsca silnie zadrzewione (szczególnie chodzi tu o miejsca w których jest dużo starego drzewostanu), gdyż z powodu silnego wiatru może być to niebezpieczne - mówi Katarzyna Kaczmarek z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Decyzja o zamknięciu parku i nekropolii obwiązuje do odwołania, ponowne otwarcie uzależnione będzie od warunków pogodowych.

Prognoza pogody na najbliższe godziny dla Gdańska: zobacz TUTAJ


Czytaj także:

Do wieczora silny wiatr, sztorm na Bałtyku nie ustaje [AKTUALIZACJA]


Według Instytutu Meteorologi i Gospodarki Wodnej w strefie nadmorskiej wiatr wieje ze średnią prędkością od 30 km/h do 45 km/h z kierunków północnych. O godzinie 08:00 najsilniejsze porywy zanotowały stacje w Ustce - 85 km/h, Rozewiu - 80 km/h, Helu i Gdańsku 70 km/h.

Prognoza na poniedziałek, 28 listopada: Wiatr powoli słabnie, jednak do godzin południowych porywy będą jeszcze dochodzić do 80 km/h. Prognozowana średnia prędkość wiatru w ciągu najbliższych godzin od 30 km/h do 45 km/h, okresami 55 km/h. Północny kierunek wiatru będzie się utrzymywał.-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl