PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Zobacz film podsumowujący historię dostaw 30 pojazdów

Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Zobacz film podsumowujący historię dostaw 30 pojazdów
W nocy z piątku na sobotę dotarł do Gdańska ostatni z 30 zamówionych pojazdów Pesa Jazz Duo. Gdańskie Autobusy i Tramwaje przygotowały z tej specjalny film prezentujący nowe pojazdy.
Kadr z filmu GAiT
Kadr z filmu GAiT
 

Jak już informowaliśmy w nocy z 18 na 19 lutego do Gdańska dotarł ostatni z 30 zamówionych przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje nowoczesny dwukierunkowy tramwaj Pesa Jazz Duo. Trzydziesta Pesa Jazz Duo o numerze bocznym 1085 jest 78. nowym pojazdem, który w ostatnim czasie dołączył do gdańskiej floty.

Z tej okazji spółka miejska Gdańskie Autobusy i Tramwaje opublikowała w internecie specjalny film, który podsumowuje ten kontrakt. Możemy na nim zobaczyć jak dostarczone do Gdańska tramwaje jeżdżą już po torach, ale możemy też poznać ich proces produkcji w zakładach Pesa w Bydgoszczy. Ciekawie też prezentują się nocne transporty tych pojazdów.

Zobacz film:


Dostarczona właśnie Pesa Jazz Duo jest 70. pojazdem  wyprodukowanym przez bydgoską Pesę dla Gdańska. W 2010 roku na gdańskie tory wyjechały pierwsze Pesy Swing. Łącznie we flocie GAiT jest ich 35. W 2015 dołączyło pięć dwukierunkowych tramwajów Pesa Jazz Duo. Teraz gdańska flota wzbogaciła się o kolejnych 30 tramwajów Pesa Jazz Duo. 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl