• Start
  • Wiadomości
  • Gdański Żuraw, Złota Brama i ulica Długa w teledysku do piosenki „Życie jest jedno”

Gdański Żuraw, Złota Brama i ulica Długa w teledysku do piosenki „Życie jest jedno”

Żuraw, Złota Brama, ulica Długa, Ratusz Głównego Miasta i wiele innych charakterystycznych i najpiękniejszych miejsc Gdańska stało się bohaterami teledysku do piosenki „Życie jest jedno”. Utwór nagrał muzyczny duet "ktoś inny". Premiera odbyła się 30 czerwca 2019 roku.
01.07.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Tłem dla teledysku jest Gdańsk - m.in. słynny Żuraw i ulica Długa z jej najbardziej charakterystycznymi i najpiękniejszymi elementami
Tłem dla teledysku jest Gdańsk - m.in. słynny Żuraw i ulica Długa z jej najbardziej charakterystycznymi i najpiękniejszymi elementami
Fot. Arkadiusz Drawc

 

Projekt „ktoś inny” tworzą Mateusz Wyziński, który nie tylko śpiewa, ale jest również multiinstrumentalistą - odpowiada za handpan, gitarę akustyczną, gitarę basową, cajon, perkusjonalia i dzwonki chromatyczne, oraz Ilona Karnicka, wspierająca wokalnie Wyzińskiego, a przy tym grająca na skrzypcach, altówce i wiolonczeli.

Jeśli o duecie jeszcze nie słyszeliście, nie ma w tym nic złego. Młody zespół dopiero stawia pierwsze kroki na muzycznej scenie. „Życie jest jedno” to drugi nagrany przez nich utwór, który znajdzie się na debiutanckiej płycie „pytania”. Cały album ujrzy światło dziennie 1 września 2019 roku, znajdzie się na nim 14 muzycznych aranżacji do autorskich tekstów - osobistych przeżyć i wewnętrznych rozterek twórców, z którymi wielu słuchaczy będzie mogło się utożsamić.

- Płyta „pytania” to podróż w ciemne, najskrytsze zakamarki duszy, wypełnione melancholią, wahaniem nastrojów, bipolarnym spojrzeniem na świat i depresyjnymi stanami, pozostawiająca jednak stale żarząca się iskrę nadziei. Dla wielu są to tematy trudne, często omijane i bagatelizowane, jednak coraz częściej występujące w dzisiejszym świecie. W utworach pojawia się mnóstwo pytań, które w sercu zadaje sobie człowiek, a na które tak często brakuje nam odpowiedzi - opowiada Mateusz Wyziński, połowa duetu „ktoś inny”.

 

Projekt ktoś inny  tworzą Mateusz Wyziński i Ilona Karnicka
Projekt "ktoś inny" tworzą Mateusz Wyziński i Ilona Karnicka
Fot. Arkadiusz Drawc

 

Od strony muzycznej album charakteryzować będą przede wszystkim dźwięki handpana i gitary akustycznej, w subtelnym towarzystwie instrumentów smyczkowych (skrzypce, altówka, wiolonczela). Na płycie nie zabraknie również brzmienia gitary basowej, dzwonków chromatycznych, cajonu i wielu innych instrumentów perkusyjnych. Całość utrzymana będzie w delikatnym, folkowym stylu, przywodzących na myśl twórczość songwriterów zza oceanu.

- Wiele już lat nosiłem się z nagraniem własnej płyty, lecz dopiero teraz nadarzyły się takie możliwości, a moje instrumentarium wzbogaciło się o wyjątkowy instrument, jakim jest handpan. Ten prosty w budowie instrument, składający się z dwóch sklejonych ze sobą metalowych skorup, nie cieszy się jeszcze dużą popularnością w naszym kraju, lecz w całej Europie pojawia się coraz to więcej jego fanów oraz producentów. Niektórzy wołają na niego „żółw”, niektórzy „UFO”, jednak wobec jego brzmienia nie da się przejść obojętnie, gdyż jest to instrument z duszą, ciepłą i magiczną - tłumaczy Wyziński.

 

Kadr z planu teledysku do piosenki „Życie jest jedno”
Kadr z planu teledysku do piosenki „Życie jest jedno”
Fot. Arkadiusz Drawc

 

Piosenka „Życie jest jedno” jest drugim utworem zapowiadającym album - pierwszy był zatytułowany „My i Ty” i został opublikowany w serwisie YouTube na początku maja. Teledysk do najnowszej piosenki premierę miał 30 czerwca. Zrealizował go gdański kolektyw artystyczny Horyzont, który ma na koncie m.in. sesje zdjęciowe, produkcję klipów muzycznych i filmów krótkometrażowych, trailerów oraz reklam.

- To utwór pokazujący drugie oblicze nadchodzącej płyty „pytania”, żywe, kolorowe i pełne nadziei. Nawołuje do tego, by nie bać się walczyć o swoje marzenia - dodaje Wyziński.

Ujęcia kręcone były w Złotej Bramie, z widokiem na ulicę Długą i Ratusz Głównego Miasta z jego charakterystyczną wieżą zegarową, w teledysku zobaczymy też Zieloną Bramę i oddział Muzeum Narodowego w tle.

 

 

Płytę „pytania” można kupić w przedsprzedaży, jednocześnie wspierając projekt poprzez akcję crowdfundingową: zrzutka.pl.

 

TV

Czwarty mikrolas już rośnie - zobacz, jak powstawał na Oruni Górnej