Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych zmienił nazwę na...

GZNK "zniknął" z mapy Gdańska. Mieszkańcy załatwiają obecnie formalności w Gdańskich Nieruchomościach – to nowa nazwa tej miejskiej jednostki. Zgodę na tę zmianę wyrazili radni podczas majowej sesji Rady Miasta Gdańska.

Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych zmienił nazwę na...
A
A
data publikacji: 07 czerwca 2018 r.
Był Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych, są Gdańskie Nieruchomości
Był Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych, są Gdańskie Nieruchomości
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Z chwilą podjęcia uchwały Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych zmienił nazwę na Gdańskie Nieruchomości.

Aleksandra Strug, rzeczniczka Gdańskich Nieruchomości, przypomina, że poza zadaniami związanymi z administracją, jednostka ta realizuje też projekty wspierające mieszkańców.

- Są to m.in. programy aktywizujące działalność gospodarczą, takie jak ,,Lokal na start za złotówkę’’ czy ,,Gdańskie Otwarte Pracownie’’, a także programy społeczne, jak ,,Publiczna oferta najmu lokali socjalnych’’ i ,,Gdański program mieszkalnictwa społecznego’’. Inicjujemy również działania obywatelskie ukierunkowane na dbałość o środowisko mieszkaniowe, poprzez programy ,,Wspólne podwórko’’ oraz ,,Zagospodarowanie podwórek Głównego Miasta’’ - wylicza Strug.

Z myślą o osobach borykających się z problemem zadłużenia GN wprowadziło działania "inżynierii ekonomicznej w postaci świadczenia wzajemnego". Innymi słowy, mieszkańcy mogą odpracować zadłużenie czynszowe, rozłożyć je na raty bądź zamienić mieszkanie.

Nowa nazwa ,,Gdańskie Nieruchomości’’wpisuje się również  w politykę Miasta dotyczącą ujednolicenia i uproszczenia identyfikacji jednostek miejskich.

-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl