Gdański urząd pracy frontem do klienta (korporacyjnego)

Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku otworzył biuro w Olivia Business Centre. Wyspecjalizowany Job Office ma wspomóc pracodawców z sektora korporacyjnego Trójmiasta w poszukiwaniu coraz trudniej dostępnej kadry.
21.03.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku, chce, by urząd był bliżej biznesu.

Biuro Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku 21 marca 2016 r. zainaugurowało swoją działalność w Olivia Business Centre. Dwoje mówiących świetnie po angielsku pracowników urzędu codziennie  będzie tutaj czekać na pracodawców, by wesprzeć ich w rekrutacji.

- Co druga firma, z którą mamy do czynienia, sygnalizuje nam brak młodych talentów w swoim zespole - mówi Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. - Chcemy dostarczać biznesowi zdolnych  pracowników, korzystając z ogromnej bazy ofert, którą dysponujemy. Możliwość tak bliskiej współpracy z przedstawicielami firm rezydujących w Olivia Business Centre i innych centrach biurowych Trójmiasta pozwoli nam poznać dobrze kulturę organizacyjną tej grupy pracodawców, żebyśmy mogli przygotować taki zakres usług, jakiego oczekują, i dostarczać im szybką pomoc na wysokim poziomie.

Zbigniew Canowiecki, prezes organizacji Pracodawcy Pomorza, przyznał, że pomysł otwarcia Job Office zaskoczył go: - Gdański urząd pracy współpracuje z nami już tak ściśle, że nie myślałem, że może być to jeszcze łatwiejsze - żartował, podkreślając jednocześnie, że przedsiębiorcy miewają opory przed korzystaniem z pomocy urzędów.

- Tutaj będą się czuć swobodniej - stwierdził Canowiecki. - Takie wsparcie w czasach, kiedy trójmiejski rynek pracy jest już właściwie rynkiem pracownika,  nie tylko w sektorze IT, jest niezbędne. Mam nadzieję, że pomoc PUP w Gdańsku będzie równie skuteczna, jak w czasach, gdy to pracodawcy stawiali warunki.

- Olivia Business Centre i inne centra biurowe metropolii z jednej strony są beneficjentami rosnącego zainteresowania inwestorów Trójmiastem, z drugiej strony jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że o wyspecjalizowaną kadrę w metropolii jest coraz trudniej - dodaje Maciej Grabski, prezes oliwskiego centrum. - Dziś większość rozmów w gronie biznesu, podmiotów publicznych, inkubatorów przedsiębiorczości i agencji rekrutacyjnych skupia się na zagadnieniu przyciągania talentów. Obecność specjalistów z Urzędu Pracy wewnątrz naszego środowiska to cenne wsparcie.

Anna Hryniewicz i Krzysztof Kunicki - doradcy Job Office w miejscu pracy.

W jaki sposób Job Office pomoże korporacyjnym klientom? Umożliwi im dostęp do aktualnej oferty Publicznych Służb Zatrudnienia, a także przeprowadzi prerekrutację, korzystając także z ofert instytucji współpracujących z PUP, m.in. biur karier Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, Sopockiej Szkoły Wyższej, portalu pracopolis.pl. Rekrutację może powiązać ze szkoleniami pracowników pod kątem konkretnych potrzeb pracodawców (tzw. projekty szyte na miarę).

- Będziemy także przedstawiać formy wsparcia, które oferuje PUP, takie jak subsydiowanie ze środków urzędu zatrudnienia stażystów - wylicza Anna Hryniewicz, doradca biznesowy Job Office i zaznacza: - Nasz model działania nie jest zamknięty, czekamy na propozycje ze strony pracodawców.

Job Office mieści się na XIII piętrze budynku Olivia Six w specjalnej strefie dedykowanej otoczeniu biznesowemu. Powiatowy Urząd Pracy ponosi jedynie koszty utrzymania biura.

TV

Lekcja Obywatelska z prezydent Gdańska w Zespole Szkół Specjalnych nr 1