PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdański Tydzień Wolontariatu - warto dołączyć. Wideoczat dziś, godz. 12.30

Gdański Tydzień Wolontariatu - warto dołączyć. Wideoczat dziś, godz. 12.30
Kim są i co robią w Gdańsku wolontariusze? Jak liczne jest to środowisko w naszym mieście? Dlaczego wolontariat to nie tylko dawanie, ale i branie? Na te i inne pytania odpowiemy dzisiaj w wideoczacie - początek transmisji na żywo dzisiaj o godz. 12.30.
Wolontariuszem można być niemal w każdym wieku. Nz. uczestnicy Gdańskiej Parady Wolontariuszy, która odbyła się 5 grudnia 2018 r.
Wolontariuszem można być niemal w każdym wieku. Nz. uczestnicy Gdańskiej Parady Wolontariuszy, która odbyła się 5 grudnia 2018 r.
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Gośćmi programu “Wszystkie Strony Miasta” będą:

  • Agnieszka Buczyńska, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku
  • Dawid Jastrzębski, wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku

 

Trwa czwarta edycja Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu, która w naszym mieście poprzedza obchodzony na całym świecie Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (5 grudnia). To święto dla tych, którzy już uczestniczą w wolontariacie i rodzaj zachęty dla osób, które być może wkrótce zechcą do niego dołączyć. Wiele osób pomaga prywatnie, z dobroci serca, swoim sąsiadom, znajomym. To również wolontariat - choć nie zawsze określany taką nazwą. Gdy w 2016 roku w mieście przeprowadzono badania na ten temat, 64,2 procent gdańszczan zadeklarowało, że świadczy nieodpłatną pomoc innym osobom spoza rodziny. Oznacza to, że ponad 200 tysięcy mieszkańców wykazuje aktywność na rzecz innych - i de facto są to osoby zajmujące się działalnością wolontariacką, choć nie zawsze mają tego świadomość. To ogromna skala, Gdańsk jest pod tym względem wyjątkowym miastem w skali kraju. 

WIĘCEJ:

Gdański Tydzień Wolontariatu, czyli radosne świętowanie dobroczynności

 

W programie spróbujemy obalić mity dotyczące wolontariatu. Opowiemy kto może być wolontariuszem i jakie prace i zadania są do zrobienia w mieście - na rzecz społeczności lub pojedynczych mieszkańców. Będzie można dowiedzieć się też na czym polegają korzyści bycia wolontariuszem - bo korzyści są, choć nie wiadomo dlaczego rzadko się o tym mówi. 

Wideoczat “Gdański Tydzień Wolontariatu - warto dołączyć”: dzisiaj, o godz. 12.30. Do obejrzenia programu serdecznie zaprasza red. Roman Daszczyński.

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl