PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdański Tydzień Demokracji. Czy książki i wydawcy mogą mieć wpływ na rozwój demokracji

Gdański Tydzień Demokracji. Czy książki i wydawcy mogą mieć wpływ na rozwój demokracji
W środę, 13 października, w godz. 17.00-19.00, w ECS spotkają się publicysta Henryk Woźniakowski oraz filozofka dr Dominika Kozłowska - były i obecna prezeska Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak, aby porozmawiać o roli wydawcy w budowaniu demokracji. Debata “Poszerzanie pola wolności” odbywa się w ramach 76. Salonu Młodopolskiego im. Arama Rybickiego. 
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
 
 

Henryk Woźniakowski - publicysta, wydawca i tłumacz, przez 30 lat był prezesem Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak. Dr Dominika Kozłowska to publicystka, filozofka i działaczka społeczna - w tym roku przejęła stery wydawnictwa.

Osią rozmowy będzie książka „Rzeczy ważne, a czasem błahe” (Znak, 2021), na kartach której toczy się dialog pomiędzy Dominiką Kozłowską a Henrykiem Woźniakowskim. Dzieli ich wiek, łączy nieobojętność na rzeczy istotne, które kształtują naszą rzeczywistość. Rozmawiają o materii życia – rodzinie i ludziach bliskich, wyborach życiowych, Polsce, Europie i Kościele, polityce, podróżach, doświadczeniach zdobytych w pracy.

Wstęp do rozmowy wygłosi dr hab. Aleksander Hall – historyk, polityk, działacz opozycji demokratycznej w PRL, a jej moderowania podjął się Basil Kerski – dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności.  

Basil Kerski będzie pytał m.in. o to: czy istniała, istnieje kultura Znaku? Jaki wpływ na polską kulturę ma środowisko Znaku? Jakich lektur poszukują Polacy? A wreszcie, jaka przyszłość czeka książki?

Wydarzenie odbywa się w ramach 76. SALONU MŁODOPOLSKIEGO IM. ARAMA RYBICKIEGO.

 

data: 13 października 2021 r.

godz. 17–19

miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, biblioteka

online: www.gdansk.pl

organizator: Miasto Gdańsk, ECS

wstęp wolny do wyczerpania miejsc 

podczas spotkania będzie możliwy zakup książki „Rzeczy ważne, a czasem błahe” (Znak, 2021)

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl