PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdański Program Edukacji Kulturowej. 30 grudnia rozpoczną się konsultacje społeczne

Gdański Program Edukacji Kulturowej. 30 grudnia rozpoczną się konsultacje społeczne
Łatwiejszy dostęp do kultury, wspieranie pasji mieszkanek i mieszkańców Gdańska i pobudzanie do rozwijania zainteresowań - to główne cele Gdańskiego Programu Edukacji Kulturowej. Już 30 grudnia ruszą konsultacje społeczne w sprawie tego dokumentu.
1200-625
 
 

 

Gdański Program Edukacji Kulturowej to pierwszy miejski dokument, który w sposób kompleksowy porządkuje kwestie związane z edukacja kulturową i wyznacza kierunki zmian oraz działań do realizacji w latach 2020-2030.

Ma ułatwić mieszkankom i mieszkańcom Gdańska dostęp do kultury, wspierać ich twórcze pasje i pobudzać do rozwijania zainteresowań. Zawarta w nim wizja łączy działania edukacyjne, kulturowe i artystyczne, sprzyjając jednocześnie integracji społeczności lokalnej, nawiązywaniu nowych, trwałych relacji i pobudzając do wspólnych działań. Przekłada się również na zainteresowanie i wzrost zaangażowania sprawami społecznymi oraz obywatelskimi.

Jest skierowany do wszystkich gdańszczanek i gdańszczan oraz wszystkich podmiotów i osób, które już zajmują się edukacją kulturową.

Aby zrealizować wypracowane pomysły tworzone będą nowe systemy finansowania działań łączących kulturę, edukację, sprawy społeczne i obywatelskie. Środki finansowe będą dostępne zarówno dla podmiotów prawnych, jak i osób indywidualnych.

Do współtworzenia GPEK Urząd Miejski zaprosił osoby na co dzień zajmujące się edukacją i animacją kulturową, które zwróciły uwagę na różnorodne potrzeby i możliwości środowiska. Teraz czas na konsultacje społeczne. A te odbędą się w dwóch formach:

  • Od 30 grudnia do 12 stycznia będzie można zgłaszać swoje uwagi do GPEK poprzez zapoznanie się z dokumentem dostępnym w Biuletynie Informacji Publicznej pod tym linkiem

Następnie wypełniony formularz z sugestiami można przynieść osobiście do Biura Prezydenta ds. kultury lub przesłać na adres e-mail: edukacja.kulturowa@gdansk.gda.pl.

  • Druga możliwość to cztery spotkania konsultacyjne, które odbędą się w dniach 7- 9 stycznia. We wtorek,  środę i czwartek o godz. 17.00 w budynku Instytutu Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40, sala 209) odbędą się otwarte spotkania dla wszystkich zainteresowanych. 

Dodatkowo, w środę, 8 stycznia o godz. 12.00 w Urzędzie Miejskim (ul. Nowe Ogrody 8/12, sala 107) odbędzie się spotkanie  dedykowane osobom w wieku senioralnym.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze Prezydenta ds. Kultury pod nr tel. 58 323 6154 lub pod adresem: edukacja.kulturowa@gdansk.gda.pl.

 

 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl