PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdański Program Chodnikowy. Kolejne przestrzenie dla pieszych i ulice przejdą remonty

Gdański Program Chodnikowy. Kolejne przestrzenie dla pieszych i ulice przejdą remonty
Wiosną rozpoczną się prace przy modernizacji kolejnych gdańskich ulic i chodników: przy ul. Chodkiewicza, na odcinku ul. Zaroślak, ul. Falck Polonusa, także przy ul. Sandomierskiej (same chodniki). W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg dotyczący prac przy ul. Pomorskiej.
Wyremontowany chodnik przy ul. Hoene-Wrońskiego to efekt Gdańskiego Programu Chodnikowego w 2018 roku
Wyremontowany chodnik przy ul. Emilii Hoene w dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe to efekt Gdańskiego Programu Chodnikowego w 2018 roku
Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

Gdańsk od lat inwestuje w poprawę stanu jezdni i chodników. Nie inaczej jest w tym roku, bowiem na realizację Gdańskiego Programu Chodnikowego zabezpieczono 16 mln złotych. 

Terminarz prac w ramach Programu na wiosnę:

  • remont jezdni i chodników ul. Chodkiewicza w Brzeźnie. Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Dworskiej do ul. Korzeniowskiego. Wykonawcą prac jest WPRD Gravel Sp. z o.o. Koszt wyniesie ponad 1,8 mln złotych, a inwestycja zakończy się w sierpniu 2021 r.; umowę z wykonawcą podpisano 16 marca
  • modernizacja fragmentu jezdni i chodników na ul. Zaroślak, ul. Falck Polonusa na Stogach (od ul. Tamka do ul. Stryjewskiego) i chodnika na ul. Sandomierskiej (na odcinku od ul. Trakt Św. Wojciecha do przejazdu kolejowego) w dzielnicy Orunia św. Wojciech-Lipce. Realizacja tych trzech odcinków pochłonie niecałe 869 tys. złotych. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. Prace zakończą się do końca sierpnia 2021 r., umowę z wykonawcą podpisano 18 marca

Obecnie wykonawcy wyżej wymienionych zadań opracowują projekty tymczasowych organizacji ruchu i kontraktują materiały budowlane. O rozpoczęciu robót drogowych będziemy informowali w kolejnych komunikatach.

  • W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na modernizację ul. Pomorskiej w dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia. Zakresem zadania objęto fragment od ul. Chłopskiej do ul. Subisława (jezdnia południowa). Otwarcie ofert przewidziano na przełomie marca i kwietnia. Prace mają potrwać 5 miesięcy od daty podpisania umowy.

 

W budżecie miasta na realizację Gdańskiego Programu Chodnikowego zabezpieczono 16 mln zł.  Ulice do programu wybierane są na podstawie liczby mieszkańców, dostępu do placówek publicznych, interwencji mieszkańców. W Gdańsku program chodnikowy jest realizowany od 2014 roku.

  • W 2017 roku  wyremontowano chodniki o łącznej długości 10 km, rok później było to już 13,5 km.
  • W 2018 wyremontowano ok. 6,1 km chodników i jezdni, a w 2019 r. ok. 12 km.
  • W 2020 roku na remonty 14 ulic wydano 13 mln zł. Długości zmodernizowanych chodników wyniosła ok. 5 km.

 oprac. IB

 

Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze
Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze