PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdański port lotniczy: w rozkładzie więcej Kopenhagi i Bergen

Gdański port lotniczy: w rozkładzie więcej Kopenhagi i Bergen
Skandynawskie Linie Lotnicze SAS wprowadzają do swojego gdańskiego rozkładu bezpośrednie połączenie z Bergen i zwiększają liczbę rejsów do Kopenhagi.

Terminal pasażerski gdańskiego lotniska
Terminal pasażerski gdańskiego lotniska
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Do tej pory skandynawski przewoźnik realizował rejsy do Bergen z przesiadką. Począwszy od letniego rozkładu (dokładnie od dnia 29 marca 2017 r.) podróżni szybciej dolecą z SAS na norweskie lotnisko - obecnie bezpośrednie połączenie z Bergen oferuje tylko WizzAir.

Loty na trasie Bergen - Gdańsk realizowane będą przez trzy dni w tygodniu (w poniedziałki, wtorki i piątki w godzinach wieczornych).

Wprowadzając letni rozkład, przewoźnik intensyfikuje również siatkę połączeń z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy do Kopenhagi (chodzi o loty realizowane w dni robocze) - do czterech lotów dziennie dojdzie jeszcze jeden, w godzinach wieczornych.

Odbiorcami usług SAS na obu trasach mają być przede wszystkim turyści i polscy pracownicy zatrudnieni w Skandynawii. Przypomnijmy, że SAS oferuje także połączenia z Gdańska do Sztokholmu i do Oslo.

Skandynawski przewoźnik ogłosił w swoim rozkładzie letnim`2017 15 nowych tras. W tym m.in.: z Kopenhagi do Rygi, na Wyspy Owcze, Maltę i Sardynię, a także ze Sztokholmu do Monachium, Prisztiny, Lizbony i Shannon.

Czytaj także:

Dobre wieści z gdańskiego lotniska: nowe trasy, sprawny system ILS

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl