PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Gdańska Gala Sportu Młodzieżowego: były sukcesy, są nagrody
Gdańska Gala Sportu Młodzieżowego: były sukcesy, są nagrody
157 sportowców oraz 46 trenerów otrzymało nagrody podczas Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Odbyła się ona we wtorek, 17 maja 2016 roku, w Sali Kongresowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Uhonorowano młodych sportowców z 36 gdańskich klubów...
Uhonorowano młodych sportowców z 36 gdańskich klubów...
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Uhonorowani przez Miasto Gdańsk młodzi sportowcy reprezentują barwy 36 klubów, które w 2015 roku zdobyły najwięcej punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego – ogólnopolskim programie prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Gmina Gdańsk zajęła w nim szóste miejsce, za Warszawą, Poznaniem, Wrocławiem, Krakowem i Bydgoszczą.

Najwięcej nagród zebrali zawodnicy (25) i trenerzy (10) Klubu Sportowego AZS AWFiS. Drugie miejsce zajął Międzyszkolny Klub Sportowy - 15 zawodników oraz 4 trenerów. Na podium stanął też Morski Robotniczy Klub Sportowy – 12 sportowców i 4 trenerów.

Zawodnicy otrzymali po 400 zł, trenerzy 1300 zł. Szesnaście najlepszych klubów uhonorowano pucharami oraz nagrodami finansowymi: od 20 000 zł (KS AZS AWFiS) do 3000 zł (Energa Olimpia Osowa). Suma nagród wyniosła 260 000 zł.

Podczas Gali z pokazami wystąpili zawodnicy Gdańskiego Klubu Taekwon-do oraz gimnastycy MKS. Nagrody wręczali m.in. Adam Korol i Leszek Blanik - mistrzowie olimpijscy, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk, Bogdan Oleszek - przewodniczący Rady Miasta Gdańska, prof. Wojciech Przybylski - przewodniczący Gdańskiej Rady Sportu oraz Andrzej Trojanowski – dyrektor Biura Sportu UM w Gdańsku.
 

... łącznie nagrody odebrało 157 sportowców oraz 46 trenerów
... łącznie nagrody odebrało 157 sportowców oraz 46 trenerów
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Nagrody wręczali m.in. mistrz olimpijski, świata i Europy w wioślarstiwe, były minister sportu a obecnie poseł Adam Korol oraz Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska
Nagrody wręczali m.in. mistrz olimpijski, świata i Europy w wioślarstiwe, były minister sportu a obecnie poseł Adam Korol oraz Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Najwięcej nagród zebrali zawodnicy i trenerzy AZS AWFiS. Klub otrzymał także najwyższą nagrodę finansową, którą odebrał rektor gdańskiej uczelni i prezes klubu w jednej osobie - Waldemar Moska
Najwięcej nagród zebrali zawodnicy i trenerzy AZS AWFiS. Klub otrzymał także najwyższą nagrodę finansową, którą odebrał rektor gdańskiej uczelni i prezes klubu w jednej osobie - Waldemar Moska
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

NAGRODZNI MŁODZI SPORTOWCY I ICH TRENERZY
 

Klub Sportowy AZS AWFiS
Zawodnicy Trenerzy

Aleksandra Ostrowska – lekka atletyka

Aleksandra Grubba – lekka atletyka

Marek Wolski – lekka atletyka

Cyprian Mrzygłód – lekka atletyka

Mateusz Zabłocki – lekka atletyka

Michał Majchrzak – lekka atletyka

Norbert Kański – lekka atletyka

Karolina Miller – judo

Wiktoria Szewczyk – szermierka

Alicja Szostakiewicz – szermierka

Wiktor Olszewski – szermierka

Mikołaj Rudnicki – szermierka

Anna Szymczak – szermierka

Maxime Tarasiewicz – szermierka

Maciej Podralski – szermierka

Patryk Szulpin – szermierka

Kacper Ławicki – wioślarstwo

Dawid Górski – wioślarstwo

Zuzanna Gutkowska – wioślarstwo

Karolina Stodolska – wioślarstwo

Adrian Kwasowiec – wioślarstwo

Dominik Specjał – wioślarstwo

Kacper Paszek – żeglarstwo

Ewa Lewandowska – żeglarstwo

Dawid Gdaniec – żeglarstwo

Leszek Walczak – lekka atletyka

Anna Sękowska – lekka atletyka

Aleksandra Walczak – lekka atletyka

Maciej Ratajczak – lekka atletyka

Radosław Laskowski – judo

Mariusz Pluta – wioślarstwo

Maciej Łasicki - wioślarstwo

Longin Szmit - szermierka

Andrzej Witkowski - szermierka

Stanisław Szymański – szermierka

Międzyszkolny Klub Sportowy
Zawodnicy Trenerzy

Dominik Górski

Dawid Burkowski

Paweł Kaśków

Jakub Krawczyk

Dominik Teresiak

Roman Włodarczyk

Jan Wysocki

Daniel Siwiński

Łukasz Paluszkiewicz

Paweł Wiszniewski

Maksymilian Ciechański

Jan Gniedziejko

Jakub Pawłowski

Szymon Wilde

Paweł Klimczuk

Andrzej Kaśków

Adam Koperski

Czesław Słodkowski

Andrzej Kochanowicz

Morski Robotniczy Klub Sportowy
Zawodnicy Trenerzy

Karol Świątkowski – kajakarstwo

Daria Kędzior – tenis stołowy

Julia Witkowska – tenis stołowy

Robert Wołowiecki – tenis stołowy

Adam Dudzicz – tenis stołowy

Maja Miklaszewska – tenis stołowy

Bartosz Czerwiński – tenis stołowy

Zofia Ciszewska – łucznictwo

Natalia Osowska – łucznictwo

Dorota Markowska – łucznictwo

Anna Sawicka – łucznictwo

Krystyna Perkowska – łucznictwo

Karol Skolimowski – tenis stołowy

Bronisław Zygmanowski – tenis stołowy

Ryszard Potulski – łucznictwo

Karol Grzymski – łucznictwo

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec
Zawodnicy Trenerzy

Oliwia Borowska – łyżwiarstwo figurowe

Filip Bojanowski – łyżwiarstwo figurowe

Marta Lewandowska – łyżwiarstwo figurowe

Jan Lipski – łyżwiarstwo figurowe

Maria Piórecka – short track

Jan Franaszczuk – short track

Adam Muchlado – short track

Marta Rougier – short track

Gilbert Leśniak – hokej

Piotr Mikołajewski – siatkówka

Mirosław Plutowski – łyżwiarstwo figurowe

Agnieszka Bagińska – short track

Bartłomiej Szczypczyk – siatkówka

Stowarzyszenie Sportowa Politechnika
Sportowcy Trenerzy

Martyna Pyka

Paulina Zając

Karolina Wilk

Katarzyna Śmietańska

Karolina Brzozowska

Oliwia Plener

Kinga Jaroszewska

Paweł Lazer

Tomasz Idziak

Błażej Szymichowski

Magdalena Szymkiewicz

Lubow Szwecowa-Knap

Marek Igliński

Uczniowski Klub Sportowy Atena
Zawodnicy Trenerzy

Marta Mech

Julia Lidzbarska

Piotr Borowiec

Jakub Cierluk

Jakub Dołżycki

Adam Podralski

Marta Oklińska

Stanisław Krajewski

Konrad Pietrusiak

Krzysztof Walka

Paweł Papużyński

Gdański Klub Taekwon-do
Zawodnicy Trenerzy

Oliwia Podwysocka

Kamila Kasprzak

Nikola Chorałła

Aleksandra Gudziak

Mateusz Domurad

Piotr Spyra

Krzysztof Gębicki

Aleksandra Przytulska

Mariusz Gudziak

Marcin Wołosz

Trefl
Zawodnicy Trenerzy

Szymon Jakubiszak

Sebastian Sobczak

Łukasz Rymarski

Kamil Dębski

Jakub Wilkowski

Dawid Pawlun

Dorota Pawlun

Mariusz Łobacz

Gdański Klub Żeglarski
Zawodnicy Trenerzy

Krzysztof Miedzierski

Mikołaj Michalski

Michał Polak

Dominik Lewiński

Karina Filip

Kamil Ugniewski

Jan Krzyżak

Grzegorz Mańkucki

Akademia Piłkarska Lechia Gdańsk

Zawodnicy

Trenerzy

Adam Chrzanowski

Tomasz Makowski

Miłosz Kałahur

Juliusz Letniowski

Maciej Marek

Marcin Kubsik

Dominik Czajka

Rugby Club Lechia
Zawodnicy Trenerzy

Jakub Możejko

Milan Kossakowski

Miłosz Bracik

Oskar Zieliński

Mikołaj Wieczorkowski

Grzegorz Śliwiński

Paweł Kachlicki

Uczniowski Klub Sportowy Dwójka Morena
Zawodnicy Trener pływania

Julia Baryła - pływanie

Julia Klonowska - pływanie

Krystian Opała - pływanie

Wiktoria Ciekańska - pięciobój nowoczesny

Jarosław Chrościelewski
Młodzieżowy Międzyszkolny Klub Sportowy
Zawodnicy Trener

Nikola Sułek – lekka atletyka

Daniel Dancewicz – lekka atletyka

Maksymilian Klusek - smocze łodzie

Maciek Piotrowski - smocze łodzie

Dariusz Adamczyk
Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Wybrzeże
Zawodnicy Trener

Bartłomiej Modliszewski

Maksymilian Śliwiński

Mikołaj Tyszkiewicz

Dawid Wodziński

Marcin Pilch
Energa Olimpia Osowa
Zawodniczki Trener

Ewelina Nowaczyk

Martyna Sumisławska

Weronika Grądzka

Piotr Ludwichowski
Gedania
Zawodniczki Trener

Natalia Mazurkiewicz

Oliwia Treder

Kamila Fiedorowicz

Maria Mróz
Stowarzyszenie Gwardyjski Klub Sportowy Wybrzeże
Zawodnicy Trener

Cezary Tchórzewski

Jędrzej Stecki

Tomasz Lisicki
Gdańskie Towarzystwo Brydżowe
Zawodnicy Trener

Monika Suchodolska

Adam Suchodolski

Piotr Suchodolski
Klub Lekkoatletyczny Lechia
Zawodnicy Trener

Kacper Kosecki

Tomasz Cegielski

Mirosław Stasiewicz

oraz

Uczniowski Klub Sportowy de la Salle

Zawodnicy

Paweł Kapusta

Ewa Zacharewicz

Uczniowski Klub Sportowy Conrad

Zawodnicy

Anita Formela

Jakub Biedrzycki

Zapaśniczy Klub Sportowy Granica

Zawodnicy

Krzysztof Steffan

Jakub Brzezicki

Pomorski Klub Orientacji Harpagan

Zawodnicy

Artur Żebrowski

Agnieszka Lisewska

Uczniowski Klub Sportowy Motława

Zawodnicy

Sandra Ostrowska

Ksawery Hajdamowicz

Uczniowski Klub Sportowy Bursztyn

Zawodniczki

Karolina Wenecka

Patrycja Kuba

Miejski Klub Sportowy Atleta

Zawodnicy

Łukasz Głyżewski

Aleksander Choszcz

Stowarzyszenie Sportu SAKO

Zawodnik

Łukasz Zyguła

Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk

Zawodniczka

Julia Sobecka

Akademia Piłkarska LG

Zawodnik

Marcel Stefaniak

Uczniowski Klub Sportowy Ajas

Zawodnik

Gevorg Grigoryan

Uczniowski Klub Sportowy Korona

Zawodniczka

Karolina Kindler

Uczniowski Klub Sportowy Szóstka

Zawodnik

Adrian Skierka

Gdański Klub Karate Do

Zawodnik

Kacper Kwiecień

Gdański Klub Sportowy Korsarz

Zawodnik

Piotr Duriasz

Gdański Klub Sportowy Champion

Zawodnik

Piotr Jelak

Uczniowski Klub Sportowy Żabianka

Zawodniczka

Maria Kaczanowska