Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk zmienił i ujednolicił oznakowanie spółek miejskich. To się podoba

Uproszczony herb miasta z nazwą spółki miejskiej na niebieskim, zielonym lub szarym tle - tak Gdańsk zmienił oznakowanie spółek miejskich. “Wreszcie doczekaliśmy się samorządowej zmiany, którą można śmiało pochwalić” - napisał Krzysztof Karaś z portalu brandingmonitor.pl

Gdańsk zmienił i ujednolicił oznakowanie spółek miejskich. To się podoba
A
A
data publikacji: 26 października 2016 r.

Około 40 miejskich spółek w Gdańsku do końca 2016 roku uzyska jednolite loga
Około 40 miejskich spółek w Gdańsku do końca 2016 roku uzyska jednolite loga
materiały prasowe

Za pomysł i opracowanie logo odpowiadają studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku pod kierownictwem profesora Sławomira Witkowskiego. Projekty dla poszczególnych jednostek opierają się na tym samym schemacie - herb miasta a pod nim na osobnym polu nazwa instytucji. Różnią się nazwą i kolorem, który przypisano do konkretnych grup tematycznych: np. jasnozielony przypadł spółkom transportowym, ciemnozielony - edukacji, jasnoniebieski to zdrowie i sprawy społeczne. To nie jedyna zmiana - także nazwy spółek ujednolicono wprowadzając też jednoznaczne odwołanie do miasta i tak Powiatowy Urząd Pracy zmieniono na Gdański Urząd Pracy.

"A co można powiedzieć na temat samej konstrukcji nowych znaków? - pisze Krzysztof Karaś twórca Branding Monitor, projektant grafiki użytkowej. - Jest prosta, estetyczna i nowoczesna. Bardzo podoba mi się chęć ujednolicenia marki, która poprzez ten zabieg zostanie wzmocniona. Wreszcie mamy też do czynienia z wykorzystaniem w identyfikacji miejskiej heraldyki, a nie tworzeniem kolejnego wzoru, który nijak nie odwołuje się do oficjalnych, już funkcjonujących elementów identyfikacyjnych”.

Cały tekst o zmianach w oznakowaniu gdańskich spółek miejskich na brandingmonitor.pl. 


Czytaj także:

Gdańsk buduje silną markę miasta. Dlatego ujednolica loga wszystkich podległych mu jednostek-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl