Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” znów trafia do Gdańska

Gdańsk już po raz kolejny otrzymał certyfikat „Samorządowego Lidera Edukacji”. Oficjalne wyniki VII edycji tego konkursu ogłoszono podczas gali w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” znów trafia do Gdańska
A
A
data publikacji: 13 grudnia 2017 r.

Samorządowy Lider Edukacji po raz kolejny dla Gdańska
Samorządowy Lider Edukacji po raz kolejny dla Gdańska
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Prezydent Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk przekonuje, że miasto nie osiągnęłoby tego sukcesu, gdyby nie ciężka wspólna praca wielu ludzi.

- Gratulujemy wszystkim Liderom Edukacji. Dziękuję Zespołowi Edukacji z Gdańska za kolejny rok fenomenalnego zaangażowania, potwierdzonego tytułem – mówi Piotr Kowalczuk.

To nie pierwszy raz, gdy zauważono potencjał gdańskiej edukacji. Miasto taki certyfikat otrzymało także w zeszłym roku. Wtedy dodatkowe wyróżnienie – tytuł „Mecenasa Wiedzy” wręczono prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

"Samorządowy Lider Edukacji" to Ogólnopolski Program Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw podlegający Ministrowi Edukacji Narodowej. Trwa od 2011 roku i jego zadaniem jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. Oceny samorządów dokonuje Komisja Ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie.

- Samorządy, które spełnią określone regulaminem Programu kryteria i uzyskają pozytywną recenzję ekspertów, otrzymują certyfikat i tytuł "Samorządowego Lidera Edukacji". Nasz certyfikat jest jednym z najbardziej prestiżowych, elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego – tłumaczą organizatorzy.

Dodatkowo, Gdańsk otrzymał wyróżnienie w kategorii Lider Współpracy Edukacyjnej. Przyznaje się je jednostkom uznanym za "szczególnie nowatorskie i innowacyjne w dziedzinie współpracy z organizacjami pozarządowymi, instytucjami naukowymi i innymi podmiotami, z którymi realizują wspólne projekty oświatowe, popularyzatorskie itp."-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl