PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Gdańsk Tattoo Konwent `2018 - święto tatuażu już w ten weekend
Gdańsk Tattoo Konwent `2018 - święto tatuażu już w ten weekend
350 tatuatorów z całej Polski gotowych do pracy, koncerty, pokazy, wystawy, strefa dla dzieci, foodtrucki, a nawet możliwość samodzielnego wytatuowania banana - 28 i 29 lipca w AMBEREXPO w Gdańsku odbędzie się jubileuszowa edycja Gdańsk Tattoo Konwent.
Scena konkursowa Tattoo Konwent
Scena konkursowa Tattoo Konwent
Janusz Miller

Festiwal Tatuażu i Muzyki Gdańsk Tattoo Konwent to “impreza drogi”, której historia rozpoczęła się dokładnie 10 lat temu w Gdańsku. Przez pierwsze trzy lata swojego istnienia wydarzenie odbywało się tylko w naszym mieście. Później powędrowało także do Poznania, Wrocławia i Katowic, gdzie teraz także odbywa się raz do roku. Licząc wszystkie dotychczasowe konwenty, ten który odbędzie się w dniach 28- 29 lipca 2018 r. w AMBEREXPO będzie już 26.

- W każdym z konwentów udział bierze mocna reprezentacja lokalnej sceny tatuatorskiej, ale na każdym gości też wielu artystów z innych miast Polski, bo konwent to ważne święto i czas spotkania branży i sympatyków tatuażu. Wielu artystów wraca do nas, jeśli nie co roku, to choć co kilka lat - mówi Marcin Jellinek, rzecznik prasowy Tattoo Konwent. - Wśród nich jest wielu “weteranów”, którzy tworzyli scenę tatuażu w Polsce, jak choćby Sławek Frączek z poznańskiego Tatoo.pl, Junior z Juniorink z Warszawy, czy nasz sopocki Zappa z Cykada Tatoo. Ci artyści jeżdżą z nami po Polsce od początku, przyjeżdżają na konwent ze swoimi studiami, zasiadają w jury konkursów.

Jak podkreśla Marcin Jellinek, tatuatoży i fani tatuażu, którzy wiernie odwiedzają konwent stali się wielką rodziną - stąd też hasło tegorocznej edycji wydarzenia: “Dołącz do rodziny”.

Tattoo Konwent

- Konwent to impreza totalnie dla wszystkich. Dla tych, którzy kochają tatuaże i mają już kilka na swoim ciele; dla tych, którzy dopiero o zrobieniu tatuażu myślą, i dla tych, którzy o tym nie myślą, ale interesują się tą sztuką - wylicza Jellinek. - Jest to także wydarzenie dla rodzin. Oferujemy alternatywną, ciekawą formę spędzenia wolnego czasu, w kolorowej atmosferze, w otoczeniu ciekawych i pozytywnych ludzi, przy bogatej ofercie różnorodnych atrakcji.

Oczywiście w najbliższą sobotę i niedzielę będzie można wyjść z konwentu z nowiutkim tatuażem, często w bardzo atrakcyjnej cenie:

  •  Jeśli komuś zależy na pozyskaniu dzieła konkretnego artysty, warto wcześniej umówić się na sesję. Na stronie internetowej konwentu dostępne są kontakty do wszystkich tatuatorów. Można skorzystać z całodziennej, a nawet dwudniowej sesji. Wystawcy będą oferować katalogi autorskich wzorów do wyboru (tzw. flesh`e).
  • Można też wybrać sobie wykonawcę dzieła na własnej skórze po prostu przechadzając się między stoiskami, przeglądając proponowane wzory. W konwencie udział weźmie ponad 350 tatuatorów, będzie więc w czym (a przede wszystkim w kim) wybierać. Pierwszeństwo będą mieć oczywiście ci, którzy wcześniej zarezerwują wizytę.
  • Szczególną formą pozyskania nowego wzoru będzie akcja “Dziarka w ciemno”.


Zgodnie z jej zasadami tatuator wykonuje zaprojektowany przez siebie wzór na ciele uczestnika zabawy. Tatuowany wybiera artystę i miejsce na ciele (rękę do linii łokcia lub nogę do wysokości kolana), na którym zostanie utrwalony nieznany mu motyw. Ukryci za specjalną kotarą tatuatorzy sami wybierają tematykę wzoru. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Udział w “dziarce” kosztuje 399 zł (w tym wstęp na konwent). Kto wykonuje tatuaże w tym roku i jak wziąć udział w akcji, dowiesz się tutaj.

Na wykonanie tatuażu warto umówić się wcześniej, ale nawet wielbiciele akcji spontanicznych nie będą mieć większego problemu ze znalezieniem wolnego tatuatora
Na wykonanie tatuażu warto umówić się wcześniej, ale nawet wielbiciele akcji spontanicznych nie będą mieć większego problemu ze znalezieniem wolnego tatuatora
Tattoo Konwent

- Z własnego doświadczenia wiem, że takie tatuaże wykonane ad hoc, czy nawet w ciemno, cieszą często bardziej niż dawno zaplanowane wzory - zachęca do udziału w akcji Marcin Jellinek. - Wszystko zależy od motywacji, które towarzyszą danej osobie. W przypadku “dziarki w ciemno” ważne jest kolekcjonerskie podejście. Ważne jest to, że mamy na swoim ciele dzieło sztuki danego artysty, a nie konkretny wzór. Do tego dochodzi trochę adrenaliny i zaskoczenie, to bardzo ciekawe doświadczenie.

Dla tych, którzy są dumni ze swoich tatuaży przygotowano kilka konkursów na najlepsze wzory (m.in. najlepszy mały i duży czarno - szary, mały i duży kolorowy, o tematyce marynistycznej, realistyczny, graficzny/geometryczny oraz najlepszy I i II dnia konwentu). Żeby wziąć w nich udział, wystarczy zgłosić się do organizatorów najpóźniej na pół godziny przed rozpoczęciem konkursu w danej kategorii.   

Tattoo Konwent to dużo, dużo więcej niż możliwość spotkania 350 tatuatorów w jednym miejscu. Organizatorzy zadbali o bogaty program artystyczny. Z koncertami wystąpią m.in Booze&Glory czy Guzior. Obejrzeć będzie można także pokaz burleski w wykonaniu Red Juliette, a także rzucania nożami w brawurowym, kobiecym wykonaniu Ayeshah.

Rodzice spokojnie zwiedzą targi, zostawiając pociechy pod okiem animatorów, a ci którzy myślą o karierze w świecie tatuażu na stoisku Banana-Ink będą mogli wytatuować banana i sprawdzić "jak to jest" - jak twierdzą znawcy tematu, skórka żółtego owocu zbliżona jest fakturą do ludzkiej skóry.

Można być też spokojnym o gastronomię - na parkingu przy centrum targowym czekać będzie duża ekipa foodtrucków.

Zaplanowano w sumie kilkanaście dodatkowych atrakcji.


Warto zaopatrzyć się w bilety w przedsprzedaży internetowej. Bilety jednodniowe, dwudniowe, dla rodzin, dla trzech osób, VIP kosztują w tej opcji od 38 do 255 zł. Dla porównania w kasie konwentu za jednodniowy zapłacić trzeba będzie 45 zł i nie będzie tu opcji zakupu wejściówki rodzinnej ani trzyosobowej.

Dzieci do lat 10 i seniorzy po 60 roku życia wchodzą za darmo.

Złotówka z każdego sprzedanego biletu trafi na konto stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze
Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze