PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Gdańsk Sailing Week zakończone. Trzy dni rywalizacji żeglarzy w klasie Micro

Gdańsk Sailing Week zakończone. Trzy dni rywalizacji żeglarzy w klasie Micro
W dniach 27-29 września po raz pierwszy odbywały się regaty przy Twierdzy Wisłoujście - Gdańsk Sailing Week, które miały rangę mistrzostw Polski w klasie Micro. Zwyciężył gdański team 77 Racing w składzie Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk i Bartosz Makała. Za dwa laty w tym samym miejscu odbędą się mistrzostwa świata w tej klasie.
Medaliści nagrodzeni
Medaliści nagrodzeni
fot. Gwidon Libera

 

- Moim marzeniem było stworzenie regat w Gdańsku i udało się to nam zrealizować - mówi Piotr Tarnacki, dziewięciokrotny mistrz świata w klasie Micro, pomysłodawca i organizator Gdańsk Sailing Week. - Warunki do żeglowania w tym miejscu są wręcz idealne, czego potwierdzenie mam od uczestników. 

Bazą regat, które miały rangę mistrzostw Polski w klasie Micro, była marina znajdująca się południowej części Twierdzy Wisłoujście. Jeszcze rok temu znajdował się w tym miejscu wodny komisariat policji, teraz powstaje tam przystań jachtowa. 

 

W rywalizacji wzięło udział kilkanaście jachtów
W regatach rozegrano łącznie 9 wyścigów
fot. Gwidon Libera

 

Regaty trwały przez trzy dni - od 27 do 29 września (piątek - niedziela). W tym czasie odbyło się dziewięć wyścigów.

Mistrzem Polski został Piotr Tarnacki z Grzegorzem Banaszczykiem i Bartoszem Makałą. Drugie miejsce zajął Marcin Celmerowski z Oskarem Ślezioną i Wojtkiem Moczkowskim, trzecie Maciej Twarowski z Agatą Czarmińską i Mirosławem Zającem.

W dywizji racer pierwsze miejsce zajął Piotr Kowalewski z Rafałem Trzcińskim i Jerzym Gałęzą, drugie Maciej Grodzki z Jarkiem Krawczakiem i Marcinem Peczką, trzecie Jacek Kuczyński z Alicją Kuczyńską i Kamilem Baranowskim.

W dywizji cruiser Pierwsze miejsce zajął Piotr Mańczak z Filadelfią Bachorz i Łukaszem Gałęzą drugie Jacek Zyskowski z Łukaszem Zyskowskim i Wojciechem Zarodem.

 

Pogoda żeglarzom dopisała
Pogoda żeglarzom dopisała
fot. Gwidon Libera

 

- Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy, ale na dziś mogę na pewno powiedzieć, że jestem dumny z Gdańsk Sailing Week - podkreśla Tarnacki, zwycięzca pierwszej edycji tych regat oraz ich organizator.

W 2021 roku przy Twierdzy Wisłoujście odbędą się mistrzostwa świata w klasie Micro.

 

Widok na jacht z lotu ptaka
Widok na jacht z lotu ptaka
fot. Gwidon Libera

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl