• Gdańsk nie dla Skry. Trefl awansuje do rundy play-off Ligi Mistrzów

Gdańsk nie dla Skry. Trefl awansuje do rundy play-off Ligi Mistrzów

Siatkarze Trefla Gdańsk po zaciętym, pięciosetowym spotkaniu pokonali u siebie PGE Skrę Bełchatów. Oznacza to, że gdańszczanie zagrają w rundzie play-off Ligi Mistrzów.
14.02.2019
Jest awans do play-off Trefla Gdańska po pięciu ciężkich setach
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Goście wystąpili bez swojego utytułowanego atakującego Mariusza Wlazłego, który we Włoszech leczy kontuzję. Brakowało go wyraźnie w pierwszym secie, który goście przegrali (25:22). Siatkarze Trefla grali natomiast pewnie i popełniali mało błędów, prowadząc cały czas w tej partii meczu.

Drugi set już taki spokojny nie był. Gdańszczanie wprawdzie również prowadzili, ale dali się dogonić Skrze w końcówce. Goście mieli nawet setowe piłki. Zdecydował jednak dobry gdański blok. Ostatecznie Trefl wygrał (28:26).

Trefl chciał zrewanżować się za wcześniejsze przegrane spotkanie

Trzeci set natomiast zdecydowanie należał do gości i choć gdańszczanie gonili, Skra umiejętnie wykorzystywała wszystkie błędy, w tym kłopoty z przyjęciem Trefla. Bezpiecznie i ze sporą przewagą goście doprowadzili do końca seta (21:25). Niestety jeszcze gorzej było w 4. secie, który siatkarzez z Bełchatowa wygrali pewnie. Wynik (18:25) mówi sam za siebie. Słaba gra Trefla źle wróżyła przed setem loterią, czyli tie-breakiem. Był to bardzo emocjonujący finał spotkania. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Trefl w samej końcówce zagrał bardzo dobrze, błyszczał Maciej Muzaj (16:14). Ostatecznie Trefl Gdańsk wygrał mecz z PGE Skrą Bełchatów 3:2. PGE Skra nie straciła jeszcze szansy na grę w fazie play-off, ale teraz muszą nie tylko wygrać z drużyną Berlin Recycling Volleys, albo liczyć na korzystne dla siebie rozstrzygnięcia w meczach innych drużyn.