PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Gdańsk najlepszym samorządem w Polsce w roku 2016 - ranking dziennika Rzeczpospolita
Gdańsk najlepszym samorządem w Polsce w roku 2016 - ranking dziennika Rzeczpospolita
Gdańsk zajął pierwsze miejsce w najbardziej wymagającej kategorii - najlepszych samorządów wśród miast na prawach powiatu. - Miasto wielkich inwestycji, biznesu i finansowej odpowiedzialności - przedstawił zwycięzcę Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego Rzeczpospolitej.

Paweł Adamowicz z nagrodą dziennika Rzeczpospolita
Paweł Adamowicz z nagrodą dziennika Rzeczpospolita
www.gdansk.pl

Nagrodę w postaci statuetki i dyplomu odebrał osobiście prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

- Dziękuję przede wszystkim gdańszczankom i gdańszczanom, że wciąż na mnie stawiają, co umożliwia nam wspólne działanie na rzecz miasta i osiąganie kolejnych sukcesów. Gdańsk to wielka drużyna. Dziękuję wszystkim organizacjom obywatelskim, przedsiębiorcom i mieszkańcom, dzięki którym Gdańsk staje się coraz lepszym miejscem do życia - powiedział Paweł Adamowicz.

Za Gdańskiem, w pierwszej dziesiątce, znalazły się kolejno: Poznań, Gliwice, Sopot, Szczecin, Katowice, Rzeszów, Kraków, Nowy Sącz i Bielsko-Biała.

- Chcę powiedzieć, że jest to ranking bardzo, bardzo obiektywny - podkreśla były premier Jerzy Buzek, który jest przewodniczącym kapituły nagrody. - Co roku, w maju, ustalamy listę pytań i punktacje za konkretne osiągnięcia gospodarcze i społeczne i naprawdę nie wiemy, co nam z tego wyjdzie, kto okaże się najlepszy.

Honorowy dyplom...
Honorowy dyplom...
www.gdansk.pl

... oraz statuetka
... oraz statuetka
www.gdansk.pl

Ranking Rzeczpospolitej jest prowadzony od 12 lat w trzech kategoriach: gmin wiejskich, gmin wiejsko-miejskich i gmin miejskich na prawach powiatu. Przeanalizowano sytuacje ponad 500 samorządów.

Gdańsk zajął też trzecie miejsce w dodatkowej klasyfikacji najbardziej innowacyjnych samorządów.

Po uroczystości samorządowcy z różnych regionów kraju chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia z prezydentem Adamowiczem.

- Dlaczego? Przecież to jasne: prezydent Gdańska rządzi miastem od 18 lat i ma wielkie osiągnięcia - powiedział portalowi gdansk.pl Mieczyslaw Durski, burmistrz miasta i gminy Gołańcz w Wielkopolsce. - Wśród samorządowców w Polsce jest autorytetem. Powinniście być dumni z waszego prezydenta.


Uroczystość odbyła się w poniedziałek, 18 lipca, w Warszawie w siedzibie dziennika Rzeczpospolita.Roman Daszczyńskiwww.gdansk.plroman.daszczynski@gdansk.pl
Roman Daszczyński - najnowsze
Roman Daszczyńskiwww.gdansk.plroman.daszczynski@gdansk.pl
Roman Daszczyński - najnowsze