Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk Maraton z największym skokiem frekwencyjnym w Polsce

Wiosenny Gdańsk Maraton jest szóstą imprezą biegową w Polsce pod względem frekwencji na mecie. A to wciąż świeże zawody - pisze Rafał Rusiecki w „Dzienniku Bałtyckim”. W porównaniu do poprzedniej edycji metę zawodów na królewskim dystansie minęło aż 818 osób więcej!

Gdańsk Maraton z największym skokiem frekwencyjnym w Polsce
A
A
data publikacji: 23 listopada 2017 r.

Atrakcją gdańskiego maratonu jest trasa, która przebiega przez najciekawsze miejsca w mieście
Atrakcją gdańskiego maratonu jest trasa, która przebiega przez najciekawsze miejsca w mieście
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Gdańsk Maraton rozgrywany jest wiosną, w tym roku mieliśmy jego trzecią edycję (pierwsza odbyła się w 2015). Rafał Rusecki w artykule „Maratoński potencjał” przypomina, że tegoroczne zawody ukończyło 2374 biegaczy.

O gdańskim maratonie w artykule mówi też jego dyrektor Leszek Paszkowski, na co dzień szef Gdańskiego Ośrodka Sportu.

- Pojawiają się głosy, że następuje pewien przesyt, jeśli chodzi o liczbę imprez biegowych. Dotyczy to także tych bardziej wymagajacych, jak maratony. Przykład Gdańska pokazuje, że mając do zaoferowania coś więcej, niż tylko bogaty pakiet startowy, jesteśmy w stanie notować dalsze wzrosty. Tu w Gdańsku aż chce się biegać i liczymy, że z każdym rokiem chętnych, by doświadczyć tej niesamowitej atmosfery, jaka towarzyszy naszej imprezie, by poznać Gdańsk i jego najciekawsze miejsca, będzie coraz więcej.

Gdańsk zamierza gonić starsze maratony w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu (z zestawienia sporządzonego przez portal biegovelove.pl wynika, że Gdańsk Maraton jest na szóstym miejscu w 2017 roku pod względem ilości osób, które ukończyły bieg).

Autor tekstu pisze, że polem do popisu dla organizatorów może być zachęcenie zagranicznych biegaczy amatorów do rywalizacji. W tym roku w Gdańsku ścigało się ich 33, rok wcześniej tylko 3. To wielki skok.

Czwartą edycję Gdańsk Maratonu zaplanowano na 15 kwietnia 2018 roku, na listę wpisały się już (i zapłaciło startowe) 853 osoby. Dla pierwszych 1000 wpisowe wynosi 79 zł.

Mówi Leszek Paszkowski:

- Na dziś mamy jeszcze sporą rezerwę pojemności trasy oraz zaplecza, jeśli chodzi o liczbę osób, które jesteśmy w stanie przyjąć. Jeśli zajdzie taka potrzeba, z pewnością będziemy szukać nowych rozwiązań, by spełnić oczekiwania uczestników maratonu.


Czytaj także o Gdańsk Maratonie:-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl