Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk, Kraków, Wrocław. Promocja polskich miast w Holandii

Podświetlane billboardy, prezentacje i reklamy w internecie. Trwa promocja polskich miast w Holandii zorganizowana przez Polską Organizację Turystyczną - czytamy w Turystyce, serwisie branżowym dziennika "Rzeczpospolita".

Gdańsk, Kraków, Wrocław. Promocja polskich miast w Holandii
A
A
data publikacji: 17 stycznia 2018 r.

Banery reklamujące Gdańsk w Amsterdamie
fot. FB Visitgdansk
fot. FB Visitgdansk

Vakantiebeurs to targi turystyczne, które w dniach 9-15 stycznia odbywały się w Utrechcie. Są jedną z najważniejszych tego typu imprez w Europie, odwiedza je około 120 tys. osób. W tym roku swoją ofertę przedstawiła Polska Organizacja Turystyczna, promując kilka polskich miast, w tym Gdańsk, Kraków i Wrocław. 

Gdańsk i Kraków dodatkowo promowane są w akcji bilbordowej, prowadzonej w dwóch holenderskich miastach do końca stycznia. Podświetlane plakaty zawisły w centralnych punktach Amsterdamu i Utrechtu, m.in. na stacjach kolejowych, przystankach autobusowych i przy placach.

- Kampania jest uzupełnieniem promocji obu miast, którą prowadzimy również w Internecie - mówi Andrzej Pawluszek, wicedyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie. 

- Zależało nam, aby zaintrygować Holendrów pięknem Gdańska i Krakowa - podkreśla w Turystyce, serwisie branżowym dziennika "Rzeczpospolita" koordynująca działania outdoor Małgorzata Duijnmayer z amsterdamskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej.


Jak informują przedstawiciele ZOPOT Amsterdam, rośnie nie tylko liczba holenderskich turystów, którzy odwiedzają Polskę, ale również liczba tour-operatorów wprowadzających Polskę do swojej oferty.

- Sprzedaż polskich produktów turystycznych przez holenderską branżę znacząco wzrasta, przedstawiciele TUI Nederland poinformowali o 100 procentowym wzroście sprzedaży oferty Krakowa w ubiegłym roku - mówi Magdalena Stoch z ZOPOT Amsterdam na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej

Czy podobnie będzie w przypadku Gdańska? Być może przekonamy się o tym już latem 2018 roku.


Czytaj także: 

Gdańsk wysoko w rankingu turystycznego serwisu TripAdvisor - jako jedyne polskie miasto

Włoski dziennikarz o rosnącej atrakcyjności Gdańska dla turystów z Italii

Gdańsk coraz bardziej popularny. Rośnie liczba odwiedzających nasze miasto-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl