PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańsk inwestuje w modernizację placówek społecznych. Które zostaną wyremontowane?

Gdańsk inwestuje w modernizację placówek społecznych. Które zostaną wyremontowane?
W przyszłym tygodniu ogłoszone zostaną przetargi związane z przebudową dwóch placówek realizujących zadania z zakresu polityki społecznej w naszym mieście. Modernizację przejdą: Gdański Dom Integracyjno-Rodzinny przy ul. Batorego i Gdański Dom dla Dzieci przy ul. Modrej.
Tak obecnie wygląda budynek przy ul. Batorego
Tak obecnie wygląda budynek przy ul. Batorego
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

W ramach gdańskiego programu: "Modernizacja infrastruktury związanej z realizacją zadań polityki społecznej" w najbliższym czasie modernizację przejdą dwa obiekty.

Pierwszym z nich jest Gdański Dom dla Dzieci przy ul. Modrej w dzielnicy Olszynka. Obiekt przejdzie termomodernizację – zostanie docieplony, zyska nowe okna i drzwi. Ponadto przebudowany zostanie taras i schody zewnętrzne. Powstanie także pochylnia, dzięki której z budynku będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne. Przebudowany zostanie także dach obiektu. W ramach inwestycji zamontowany zostanie monitoring i oświetlenie zewnętrzne. Przetarg na realizację zadania zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Otwarcie ofert planowane jest w połowie marca br. Prace mają potrwać 7 miesięcy od daty podpisania umowy.

 

W najbliższych dniach zostanie także ogłoszony przetarg na remont placówki Gdańskiego Domu Integracyjno-Rodzinnego „Dom na Batorego”. W ramach tego zadania budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostanie również docieplony. Przebudowane zostaną instalacje wewnętrzne. Prace potrwają 7 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert zaplanowano także w połowie marca.

 

Tak prezentuje się budynek przy ul. Modrej
Tak prezentuje się budynek przy ul. Modrej
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

W najbliższych latach planowany jest także remont Środowiskowego Centrum Zdrowia dla Dzieci i Młodzieży w Gdańsku przy ul. Srebrniki. Obecnie dla tej inwestycji opracowywana jest dokumentacja projektowa.

W ramach programu "Modernizacji infrastruktury związanej z realizacją zadań polityki społecznej" remontowany jest także budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Leczkowa. Realizacja tego zadania zakończy się w II kwartale 2021 r. i pochłonie ponad 6 mln złotych. Zakres inwestycji objął m.in. przebudowę pomieszczeń i instalacji wewnętrznych, budowę parkingu i przebudowę dachu.

 

W latach ubiegłych dzięki programowi wybudowano pogotowie opiekuńcze przy ul. Sobieskiego. Budowa, która zakończyła się w I kwartale 2020 r. pochłonęła 22 mln złotych. Kompleks znajdujących się tam budynków zaprojektowany został jako dwukondygnacyjne podpiwniczone domy, które pełnią funkcję mieszkalną. Znalazły się  tam nie tylko sypialnie, ale również i miejsca do nauki, sale zabaw oraz kuchnie i łazienki. Ponadto powstała część rekreacyjna. Przebywające w pogotowiu dzieci mogą również spędzać czas na świeżym powietrzu. Tereny zielone wokół zostały podzielone ścieżkami i ławkami. Mali mieszkańcy mogą  korzystać z mini boiska, placu zabaw, siłowni zewnętrznej, czy gier takich jak „piłkarzyki” lub tenis stołowy.

Oprac. KG

Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze
Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze