PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Gdańsk Dźwignął Muzę. Niezapomniane widowisko drugiego dnia festiwalu
Gdańsk Dźwignął Muzę. Niezapomniane widowisko drugiego dnia festiwalu
Czegoś takiego publiczność festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę jeszcze nie widziała. Na jednej scenie wystąpiła ponad setka artystów: Dj-ów, raperów, muzyków i tancerzy. A przed nami jeszcze ostatni dzień festiwalu i koncerty m.in. Hey i Luxtorpedy.

Wielki Dialog Orkiestr na drugim dniu festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę.
Wielki Dialog Orkiestr na drugim dniu festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę.
Dominik Paszliński

Pierwszy dzień festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę 2016 - piątek 29 lipca - był sukcesem: odbyły się warsztaty z cenionymi tancerzami i choreografami, bitwy taneczne i pokazy umiejętności uczestników, a wieczorem koncerty z gwiazdami polskiego hip hopu. Na scenie pojawili się kolejno duet Edzio i Filipek, słynący z występów w masce KaeN - który przygotował dla widzów w Gdańsku niespodziankę i po raz pierwszy podczas występu pokazał twarz, i młody raper cieszący się dużą popularnością - Taco Hemingway.

Mimo deszczu publiczność wytrwała do koncertu gwiazdy wieczoru, którą był Tede. Raper obchodził w Gdańsku 20-lecie obecności na scenie, dlatego nie mogło zabraknąć jego najbardziej znanych kawałków, jak „Wielkie Joł” czy „Bezele Kochana”.

O ile to był bardzo udany wieczór, to drugi dzień okazał się bezkonkurencyjny. Ponad setka artystów na jednej scenie podczas Wielkiego Dialogu Orkiestr sprawiła, że na Placu Zebrań Ludowych w sobotę 30 lipca publiczność otrzymała spektakularne, multimedialne widowisko z udziałem raperów, orkiestry dętej i smyczkowej i tancerzy. Młody polski kompozytor i producent Steve Nash ze swoim projektem Turntable Orchestra zachwycił umiejętnym połączeniem pozornie dwóch zupełnie odległych muzycznych światów: muzykę gramofonową z brzmieniem orkiestry smyczkowej.

Z kolei L.U.C, czyli Łukasz Rostkowski, który w Gdańsku przedpremierowo zaprezentował materiał swojego nowego projektu - międzynarodowej orkiestry orkiestr Rebel Babel Ensemble - wprowadził hip hop na nowy poziom. Połączenie sił z raperami europejskimi, m.in. Promoe i Rapsusklei przy towarzyszeniu Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo zapewniło spektakularny muzyczny efekt. Publiczność w Gdańsku otrzymała muzyczny projekt, jakiego w Polsce jeszcze nie było. I co ważne, artyści nie tylko świetnie zabrzmieli, ale zachwycili przybyłych niespotykaną dawką energii - atmosfery nie zepsuł nawet gwałtowny deszcz.

Tegoroczną edycję Gdańsk Dźwiga Muzę zakończy mocne, rockowe brzmienie - w niedzielę 31 lipca na Targu Węglowym wystąpi trójmiejski zespół Milczenie Owiec, Julia Marcell, Lao Che, Luxtorpeda i Hey. Początek koncertów o godz. 17. Bilety: 15 zł.

Zobacz więcej:

L.U.C na Gdańsk Dźwiga Muzę: "Trójmiasto jest moim drugim domem"

Gdańsk Dźwignął Muzę. Tak było podczas trzeciego dnia festiwalu

Zobacz, co ci ludzie robią! Podsumowujemy znakomity festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę 2016

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze