Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk dla WOŚP. Zebrano ponad 900 tys. zł a to nie koniec!!! [ZDJĘCIA i WIDEO]

Wspaniale spisali się gdańszczanie i gdańszczanki. W niedzielę, 14 stycznia, podczas finału 26. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali 903 107 zł i 2 grosze!!! To nie koniec, bo liczenie wpłat i aukcje ciągle trwają. Ostateczną kwotę poznamy w połowie lutego.

Gdańsk dla WOŚP. Zebrano ponad 900 tys. zł a to nie koniec!!! [ZDJĘCIA i WIDEO]
A
A
data publikacji: 14 stycznia 2018 r.

W Gdańsku w WOŚP zaangażowanych było ponad 700 wolontariuszy
W Gdańsku w WOŚP zaangażowanych było ponad 700 wolontariuszy
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
 

W tym roku zbieramy na wyrównanie szans w leczeniu noworodków, w tym na pompy insulinowe dla cukrzyków i sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci.

W Gdańsku setki wolontariuszy zbierały pieniądze do puszek od samego rana w centrum miasta, we wszystkich dzielnicach. Kwestowali młodzi i starsi, uczniowie i pracownicy różnych zawodów. Kwestowali m.in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i jego zastępca Piotr Grzelak. 


Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz o WOŚP


W gdańskich sztabach WOŚP liczyć pieniądze rozpoczęto o godz. 12.00. O godzinie 15.00 zebrano 150 tys. zł. Potem kwota rosła lawinowo: 

  • godz. 16.00 - 180 000 zł
  • godz. 17.00 - 250 000 zł
  • godz. 18.30 - 450 000 zł
  • godz. 20.00 - 550 000 zł
  • godz. 22.00 - 862 382,02 zł
  • poniedziałek, godz. 08:00 - 903 107,02 zł


Obejrzyj naszą relację na żywo z WOŚP ze zdjęciami i filmami wideo


W zeszłym roku w Gdańsku udało się zebrać rekordową wówczas sumę ponad 911 tys zł. Czy w tegorocznej, 26. edycji WOŚP uda się zebrać podobną lub większą kwotę? Wiele wskazuje, że tak.  

- Ciągle liczymy - mówią nam w gdańskim sztabie WOŚP. - A pamiętać trzeba, że ciągle trwa wiele aukcji, z których pieniądze przeznaczone zostaną na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 


Zebrane monety w sztabie głównym w Zbrojowni trafiały do misek
Zebrane monety w sztabie głównym w Zbrojowni trafiały do misek
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Gdański finał zakończył się na Targu Węglowym koncertem Mrozu oraz "Światełkiem do nieba". Przed nami jeszcze aukcje, wiele z nich związanych z naszym miastem.  


Gdański Ogród Zoologiczny postanowił wesprzeć Wielką Orkiestrę Pomocy w nietypowy sposób i wpadł na świetny pomysł. Osoba, która wymyśli imię dla najmłodszej lwicy z niedawno urodzonego miotu i wylicytuje to imię na Allegro, zostanie rodzicem chrzestnym młodziutkiej samicy.

Imię nowonarodzonej lwicy


Jedna z aukcji dotyczy piłki na której autograf złożył Robert Lewandowski. Piłka została przekazana na gdańską aukcję przez Złotego Sponsora koncertu "Gdańsk dla Orkiestry"- firmę Drutex S.A., wiodącego producenta stolarki okienno-drzwiowej w Europie.

Piłka z autografem Roberta Lewandowskiego


Fani piłki nożnej powinni też zainteresować się aukcją w której zdobyć można piłkę z podpisami piłkarzy reprezentacji Polski. Autografy zostały złożone na piłce 1 czerwca 2016 roku po meczu towarzyskim z reprezentacją Holandii, który został rozegranym na Stadionie Energa Gdańsk.

Piłka z podpisami piłkarzy reprezentacji Polski


Cennym nabytkiem może być pióro wieczne, którym prezydent Paweł Adamowicz podpisał w październiku 2017r., umowę finansująca in-vitro dla mieszkańców.

Pióro wieczne od prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza


Wszystkie aukcje związane z Gdańskiem można znaleźć TUTAJ.-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora