Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańscy żużlowcy mają nowego trenera. Od 1 listopada

Mirosław Kowalik będzie odpowiadał za przygotowanie drużyny Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Umowa została zawarta na rok z opcją przedłużenia na kolejne lata. - Do zawarcia umowy wystarczyło nam jedno spotkanie - przyznaje Tadeusz Zdunek, prezes gdańskiego klubu.

Gdańscy żużlowcy mają nowego trenera. Od 1 listopada
A
A
data publikacji: 25 października 2016 r.

W Renault Zdunek Wybrzeże jest nowy trener. Czas na zawodników
W Renault Zdunek Wybrzeże jest nowy trener. Czas na zawodników
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Zarząd GKŻ Wybrzeże od zakończenia sezonu i rozstania z Grzegorzem Dzikowskim prowadził dość intensywne poszukiwania nowego trenera. W gronie kandydatów znaleźli się między innymi Piotr Baron i Rafał Dobrucki. Z tym drugim, na co dzień trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski, zostały ustalone już praktycznie wszystkie szczegóły, jednak finalnie mieszkający w Lesznie trener wybrał ofertę ze znacznie bliżej położonego Wrocławia.

Ostatecznie szkoleniowcem Renault Zdunek Wybrzeże będzie Mirosław Kowalik, były trener zespołów PSŻ Poznań, Startu Gniezno oraz Unibaksu Toruń, który jednak od 2014 roku był bez pracy. Umowa zacznie obowiązywać od 1 listopada 2016 roku. 
 

Mirosław Kowalik
Mirosław Kowalik
GKS Wybrzeże

- Szukaliśmy młodego trenera z pasją. W rozmowie z Mirosławem Kowalikiem wyczuliśmy zapał, na który liczyliśmy. Jesteśmy w pełni zgodni co do systemu przygotowań zimowych czy też podejścia żużlowców do pracy. Do zawarcia umowy wystarczyło nam jedno spotkanie. Jestem przekonany, że dokonaliśmy słusznego wyboru - przekonuje Tadeusz Zdunek, prezes gdańskiego klubu.

47-letni Kowalik, który jako zawodnik był 2-krotnym drużynowym mistrzem Polski, już uczestniczy w budowie zespołu na sezon 2017.

- Trener przedstawił swoją listę życzeń, my pokazaliśmy nasz plan i mogę powiedzieć, że te wizje się pokrywają. Mirosław Kowalik rozpoczął już rozmowy z zawodnikami i pomaga nam ich przekonać do naszej oferty. Na efekty musimy jednak jeszcze chwilę poczekać - wyjaśnia Zdunek.


Na razie w składzie gdańskiej drużyny jest jeden zawodnik: Oskar Fajfer, dla którego będzie to drugi sezon w barwach naszego klubu. W zakończonych niedawno rozgrywkach był drugim najlepiej punktującym gdańsskim żużlowcem: w sezonie 2016 zdobył dla Wybrzeża 148 punktów i 13 bonusów, wykręcając średnią biegową 2,091. 


 

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl