PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańscy seniorzy uczą się technik samoobrony - mieli już pierwsze zajęcia

Gdańscy seniorzy uczą się technik samoobrony - mieli już pierwsze zajęcia
Kilkunastu gdańskich seniorów rozpoczęło zajęcia w ramach programu samoobrony przygotowanego przez Straż Miejską w Gdańsku: „Wiem, znam, działam - Bezpieczny Senior”. Zajęcia odbywają się w Nowym Porcie, prowadzone są od 2012 roku - cieszą się sporym powodzeniem.

Inauguracja programu

Organizowany przez Straż Miejską w Gdańsku program profilaktyczno-edukacyjny „Wiem, Znam, Działam - Bezpieczny Senior” ruszył w 2012 roku. W tym roku odbywa się kolejna edycja - jak tłumaczą strażnicy z Referatu Profilaktyki, zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Celem zajęć jest aktywizacja osób starszych oraz zwiększenie ich świadomości na temat różnych zagrożeń i nauka właściwych reakcji. Uczestnicy spotkań mogą w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę zarówno z zakresu bezpieczeństwa, jak i prawa.

Co najważniejsze, dzięki programowi, pod okiem strażniczki miejskiej z uprawnieniami instruktora judo, seniorzy poznają metody postępowania w sytuacjach niebezpiecznych oraz podstawy technik samoobrony w sytuacjach i miejscach zagrożenia bezpieczeństwa osobistego.

Program obejmuje 15 spotkań. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, począwszy od czwartku, 22 lutego. Grupa jest zamknięta - zapisy trwały do 16 lutego 2018 r.

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze