Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Fotografujesz? Wyślij zdjęcie na konkurs Gdańsk Press Photo 2018

Rozpoczyna się XXII edycja Pomorskiego Konkursu Fotografii Prasowej Im. Zbigniewa Kosycarza Gdańsk Press Photo 2018. Swoje prace autorzy z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, amatorzy i zawodowcy, mogą przysyłać do końca maja tego roku.  

Fotografujesz? Wyślij zdjęcie na konkurs Gdańsk Press Photo 2018
A
A
data publikacji: 29 kwietnia 2018 r.
Grand Prix 2017 i nagroda w kategorii Życie i świat wokół nas. Autor: Marcin Bielecki, fotoreportaż Świnoujście. Ratowanie Bielika
Grand Prix 2017 i nagroda w kategorii Życie i świat wokół nas. Autor: Marcin Bielecki, fotoreportaż Świnoujście. Ratowanie Bielika
Marcin Bielecki /GPP/KFP

Organizatorzy - Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku i Kosycarz Foto Press - zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej, już XXII edycji Pomorskiego Konkursu Fotografii Prasowej im. Zbigniewa Kosycarza „Gdańsk Press Photo” 2018. 

Zdjęcia mogą być już opublikowane lub nie, ważny jest czas wykonania pracy i to, czy autor pracuje bądź mieszka na terenie województw pomorskiego lub zachodniopomorskiego. Poza tym nie musi być nawet zawodowcem. Dozwolone są pojedyncze fotografie i/lub fotoreportaże. Maksymalna jeden autor może przysłać 40 zdjęć. 

Temat pracy określają poszczególne kategorie, a jest ich sześć:

- wydarzenie

- ludzie

- kultura

- sport

- życie i świat wokół nas

- fotografia spoza regionu.

Kto chce wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu powinien przesłać (lub dostarczyć) zdjęcia w postaci plików cyfrowych do Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku (ul. Korzenna 33/35, 80-851 Gdańsk) w terminie do 31 maja 2018. Zdjęcie musi być wykonane w czasie - od 1 kwietnia 2017 do 31 marca 2018 roku. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

Grand Prix 2017

W ubiegłym roku w konkursie wzięło udział 72 fotografów. Jury spośród nadesłanych 1250 prac wybrało zwycięską pracę, którą wykonał Marcin Bielecki, fotoreporter szczecińskiego oddziału PAP.

Bielecki otrzymał Grand Prix 2017 za fotoreportaż opowiadający o akcji ratowania młodego orła bielika, który rok wcześniej wpadł do błotnistej mazi w okolicach rezerwatu Karsiborskie Paprocie w powiecie świnoujskim.

Konkurs pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydentów Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Dokumenty do ściągnięcia:

Regulamin: bit.ly/GPP2018Regulamin

Informacja o autorze: bit.ly/GPP2018InfoAutor

Karta zgłoszeniowa: bit.ly/GPP2018KartaZ

-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl