PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Fotografujesz? Wyślij zdjęcie na konkurs Gdańsk Press Photo 2018
Fotografujesz? Wyślij zdjęcie na konkurs Gdańsk Press Photo 2018
Rozpoczyna się XXII edycja Pomorskiego Konkursu Fotografii Prasowej Im. Zbigniewa Kosycarza Gdańsk Press Photo 2018. Swoje prace autorzy z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, amatorzy i zawodowcy, mogą przysyłać do końca maja tego roku.  
Grand Prix 2017 i nagroda w kategorii Życie i świat wokół nas. Autor: Marcin Bielecki, fotoreportaż Świnoujście. Ratowanie Bielika
Grand Prix 2017 i nagroda w kategorii Życie i świat wokół nas. Autor: Marcin Bielecki, fotoreportaż Świnoujście. Ratowanie Bielika
Marcin Bielecki /GPP/KFP

Organizatorzy - Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku i Kosycarz Foto Press - zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej, już XXII edycji Pomorskiego Konkursu Fotografii Prasowej im. Zbigniewa Kosycarza „Gdańsk Press Photo” 2018. 

Zdjęcia mogą być już opublikowane lub nie, ważny jest czas wykonania pracy i to, czy autor pracuje bądź mieszka na terenie województw pomorskiego lub zachodniopomorskiego. Poza tym nie musi być nawet zawodowcem. Dozwolone są pojedyncze fotografie i/lub fotoreportaże. Maksymalna jeden autor może przysłać 40 zdjęć. 

Temat pracy określają poszczególne kategorie, a jest ich sześć:

- wydarzenie

- ludzie

- kultura

- sport

- życie i świat wokół nas

- fotografia spoza regionu.

Kto chce wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu powinien przesłać (lub dostarczyć) zdjęcia w postaci plików cyfrowych do Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku (ul. Korzenna 33/35, 80-851 Gdańsk) w terminie do 31 maja 2018. Zdjęcie musi być wykonane w czasie - od 1 kwietnia 2017 do 31 marca 2018 roku. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

Grand Prix 2017

W ubiegłym roku w konkursie wzięło udział 72 fotografów. Jury spośród nadesłanych 1250 prac wybrało zwycięską pracę, którą wykonał Marcin Bielecki, fotoreporter szczecińskiego oddziału PAP.

Bielecki otrzymał Grand Prix 2017 za fotoreportaż opowiadający o akcji ratowania młodego orła bielika, który rok wcześniej wpadł do błotnistej mazi w okolicach rezerwatu Karsiborskie Paprocie w powiecie świnoujskim.

Konkurs pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydentów Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Dokumenty do ściągnięcia:

Regulamin: bit.ly/GPP2018Regulamin

Informacja o autorze: bit.ly/GPP2018InfoAutor

Karta zgłoszeniowa: bit.ly/GPP2018KartaZ

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl