PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Forum Gdańsk. Milion osób odwiedzających w 3 tygodnie
Forum Gdańsk. Milion osób odwiedzających w 3 tygodnie
Są już pierwsze statystyki i dane inwestora o liczbie osób, które w pierwszych trzech tygodniach odwiedziły Forum Gdańsk. Według wyliczeń przez kompleks przewinęło się milion osób.
Forum Gdańsk po 3 tygodniach - 1 mln odwiedzających
Forum Gdańsk po 3 tygodniach - 1 mln odwiedzających
mat. Forum GdańskForum Gdańsk oddane zostało do użytku 26 maja. To kompleks, który jest połączeniem nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego z funkcjami miejskimi, takimi jak publiczne place czy miejsca widokowe. Znalazło się tu ok. 170 sklepów i punktów usługowych, ponad 20  restauracji, place zabaw oraz miejsca odpoczynku i relaksu. Jesienią obszar ten wzbogaci się o Kunszt Wodny, siedzibę Instytutu Kultury Miejskiej.

Maj to początek sezonu turystycznego, a Gdańsk to jedno ze 100 najchętniej odwiedzanych miast w Europie. Forum Gdańsk – jak informuje inwestor - wzbudziło ogromne zainteresowanie nie tylko mieszkańców, ale i wielu turystów. Już w pierwszych dniach od otwarcia pojawiali się odwiedzający z różnych miast i krajów. W pierwszy weekend zawitało to 150 tys. osób. Po trzech tygodniach liczba sięgnęła już miliona. 

Wnętrze Forum Gdańsk
Wnętrze Forum Gdańsk
mat. Forum Gdańsk- Komentarze naszych gości oraz najemców przekazywane nam bezpośrednio i zamieszczone w mediach społecznościowych, a także cytowane przez prasę wskazują, iż gdańszczanie i turyści pokochali Forum Gdańsk i traktują je jako ważne miejsce swoich wizyt - mówi Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk.

Forum Gdańsk powstało w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego Miasta Gdańsk z inwestorem Multi Poland, wchodzącym w skład Multi Corporation. Budowano je 3 lata. Koszt inwestycji wyniósł 900 mln zł.

Czytaj też:
Byliśmy w Kunszcie Wodnym, nowej siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej [WIDEO]


oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl