Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Fort Nocą - zwiedzanie z duchami historycznych fortyfikacji Hewelianum

Centrum Hewelianum zaprasza na nocne zwiedzanie Góry Gradowej w towarzystwie niezwykłego przewodnika - rezydenta tutejszych koszar sprzed wieków, który opowie o burzliwych dziejach tego wyjątkowego miejsca. Przeczytaj relację z zeszłorocznej nocnej wyprawy.

Fort Nocą - zwiedzanie z duchami historycznych fortyfikacji Hewelianum
A
A
data publikacji: 21 czerwca 2017 r.

Zwiedzanie Góry Gradowej - spróbuj, warto!
Zwiedzanie Góry Gradowej - spróbuj, warto!
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Zwiedzanie historycznych zakamarków fortu Góry Grodzisko organizowane przez Centrum Hewelianum to tradycyjna już, wyłącznie wakacyjna propozycja. Blisko dwugodzinna wycieczkę prowadzi przewodnik wcielający się w rolę gdańskiego żołnierza sprzed wieków, który opowiada o mało znanej historii tego wyjątkowego miejsca, prowadzi uczestników nocnej wyprawy przez labirynty podziemnych korytarzy i fortyfikacje, na co dzień niedostępnych dla zwiedzających.

Podczas zwiedzania będzie można zobaczyć m.in.: „Schody Rommla”, „Podchorążówkę”, przeciwskarpę Redity Napoleońskiej, ”Ogród Strzelecki”. Opowieści dotyczyć będą m.in systemu artyleryjskiego fortu, czasów napoleońskich, Potopu Szwedzkiego.

Nocna wyprawa na fort to oferta nie tylko dla miłośników historii, ale też mocnych wrażeń, bo w podziemnych zakamarkach Hewelianum czają się nie tylko nietoperze, ale także duchy mieszkających tu przed wiekami postaci.

Przeczytaj relację z zeszłorocznego nocnego zwiedzania Góry Gradowej, w którym udział wzięli zarówno mieszkańcy Trójmiasta, jak i turyści. Najmłodszy uczestnik wycieczki miał cztery lata.

W 2016 r. odbyły się cztery nocne zwiedzania, w tym roku możliwości jest więcej: 30 czerwca; 14, 20 i 28 lipca; 4, 10, 17 i 25 sierpnia oraz 8 września, rozpoczęcie o godz. 21.

Cena biletu 35 zł. Skorzystaj z opcji zakupu biletów on-line.

Uwaga! Nie warto zwlekać z zakupem - Nocne Zwiedzanie to bardzo popularne wydarzenie!


Informacja na temat wydarzenia w kalendarium gdansk.pl.-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl