PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Finał Złotego Kasku w piątek. Wstęp wolny dla uczniów gdańskich szkół

Finał Złotego Kasku w piątek. Wstęp wolny dla uczniów gdańskich szkół
W piątek, 11 października, zaplanowano finał Złotego Kasku. Jeden z najbardziej prestiżowych krajowych turniejów na żużlu ma się odbyć na torze przy ul. Zawodników w Gdańsku. Na liście startowej znajduje się prawie cała czołówka polskich zawodników. Początek o godz. 18.00.
W Gdańsku emocji nie powinno zabraknąć. Na zdjęciu mecz ligowy Zdunek Wybrzeże - ROW Rybnik
W Gdańsku emocji nie powinno zabraknąć. Na zdjęciu mecz ligowy Zdunek Wybrzeże - ROW Rybnik
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Turniej o Złoty Kask ma bogatą tradycję, sięgającą 1961 roku. Walka na torze w Gdańsku toczyć się będzie nie tylko o główne trofeum, ale również o miejsca dające prawo startu w eliminacjach cyklu Speedway Grand Prix 2021 oraz Speedway Euro Championship 2020.

Aby awansować do kwalifikacji Speedway Grand Prix 2021, które odbędą się w 2020 roku, należy zająć jedną z czterech czołowych pozycji w gdańskim turnieju. Z kolei prawo występu w kwalifikacjach do przyszłorocznego cyklu Speedway European Championship, wywalczą trzej najwyżej sklasyfikowani zawodnicy finału Złotego Kasku, którzy będą tym startem zainteresowani.

Finał Złotego Kasku pierwotnie miał się odbyć na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego we wrześniu, ale musiał zostać przełożony. Kolejny termin to piątek, 11 października. Początek zaplanowano na godz. 18.00. Start pierwszego wyścigu nastąpi o godzinie 18.00.

Bramy stadionu oraz kasy biletowe zostaną otwarte o godz. 16.30. Bilety: od 15 do 250 zł, dziecięcy do 6 roku życia - 1 zł.

Organizatorzy przygotowali grupowe bezpłatne wejściówki dla szkół i innych placówek oświatowych. Jak je zdobyć? Wystarczy dokonać stosownego zgłoszenia do czwartku, 10 października, pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl.

W godzinach 16.45-17.00 przewidziana jest krótka sesja autografowa z udziałem Piotra Protasiewicza (Stelmet Falubaz Zielona Góra), Macieja Janowskiego (Betard Sparta Wrocław) oraz Dominika Kubery (Fogo Unia Leszno). Zawodnicy będą czekać na kibiców na specjalnym stanowisku, umiejscowionym nieopodal bramy do parku maszyn.

Turniej odbędzie się, gdy dopisze pogoda. W dniu zawodów prognoza pogody w Gdańsku przewiduje zachmurzenie duże, słabe opady deszczu, temperatura w ciągu dnia około 13 st. C.

Lista startowa:
1. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
2. Sebastian Niedźwiedź (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
3. Jakub Jamróg (Betard Sparta Wrocław)
4. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
5. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
6. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
7. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
8. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
9. Krzysztof Kasprzak (truly.work Stal Gorzów)
10. Paweł Przedpełski (ForBET Włókniarz Częstochowa)
11. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
12. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
13. Szymon Woźniak (truly.work Stal Gorzów)
14. Adrian Miedziński (ForBET Włókniarz Częstochowa)
15. Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik)
16. Norbert Kościuch (Get Well Toruń)
17. (R1) 
18. (R2) 

Na liście startowej widnieli Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) i Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław), obaj jednak - jak podaje portal www.sportowefakty.pl - przedstawili zwolnienia lekarskie. Ich miejsce zajęli rezerwowi Jakub Jamróg i Bartosz Smektała. Z kolei miejsca rezerwowych zajęli Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź) i Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz).

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl