PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Filcowa biżuteria, spotkania podróżnicze. Propozycje dla mieszkańców w programie Otwarty IKM

Filcowa biżuteria, spotkania podróżnicze. Propozycje dla mieszkańców w programie Otwarty IKM
Warsztaty tworzenia mobilnego ogródka na jesień, robienia naturalnych kosmetyków, spotkania podróżnicze to niektóre z wydarzeń, które odbędą się w Sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. To propozycje zgłoszone przez mieszkańców, które wygrały w programie Otwarty IKM.

 

IKMdobry
Ojcowska zaprasza Siedlce - piknik integracyjny z kulturą ludową w tle to jeden z projektów poprzedniej edycji Otwartego IKM 
Fot. Sebastian Ruczyński

 

 

W jesienno-zimowym naborze wniosków do programu Otwarty IKM, w którym mieszkańcy zgłaszają swoje propozycje wydarzeń, wybrano osiem projektów. W Sieni Instytutu Kultury Miejskiej odbędą się m.in. warsztaty tworzenia kolaży, robienia naturalnych kosmetyków, spotkania podróżnicze i z literaturą faktu. Łączna kwota wsparcia przeznaczona na realizację działań programu Otwarty IKM w tym naborze to 17 tys. 930 zł. 

- Do konkursu zgłoszono 22 propozycje - mówi Katarzyna Buczek z Instytutu Kultury Miejskiej. - Do realizacji wybrano osiem projektów składających się na 14 wydarzeń. Odbędą się one między 25 października a 9 grudnia, zawsze w poniedziałki i piątki. Komisja konkursowa kierowała się w wyborze projektów włączaniem kolejnych osób do programu oraz charakterem i jakością proponowanych działań. W styczniu 2020 roku uruchomimy kolejny nabór, do którego już teraz zapraszam 

Szczegóły na: www.otwarty.ikm.gda.pl.

 

IKMdobry1

Warsztaty szycia woreczków na zakupy w ramach projektu Siedlce pakują do swojego zrealizowane we wrześniu 2019 roku 
Fot. Małgorzata Walter

 

 

Program Otwarty IKM jesień-zima 2019. Projekty w kolejności alfabetycznej:

1. American dream. Od Nowego Jorku do Key West - spotkanie podróżnicze. Wnioskodawca: Marta Nicgorska. Kwota wsparcia: 1450 zł.

2. EKO chusteczki – warsztaty. Mobilny ogródek na jesień – warsztaty. Wnioskodawca: Magdalena Dębna. Kwota wsparcia: 2500 zł.

3. Gdańskie spotkania z reportażem - spotkania z autorami literatury non-fiction: Magdalenea Genow „Bułgaria. Złoto i rakija”, Judyta Sierakowska: „Nikt nie słucha. Reportaże o disco polo”, debata z udziałem Agaty Romaniuk „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu”. Wnioskodawca: Stanisława Budzisz – Cysewska. Kwota wsparcia: 4000 zł.

4. Jestem drzewem - wykłady, warsztaty, gra terenowa. Wnioskodawca: Kamila Chomicz. Kwota wsparcia: 4000 zł.

5. Storytelling dla podróżników. Warsztaty dla początkujących i zaawansowanych. Wnioskodawca: Adam Majewski. Kwota wsparcia: 1000 zł.

6. Tworzymy kolaże – sklejamy historie. Cykl warsztatów tworzenia kolaży fotograficznych z użyciem archiwalnych fotografii Gdańska. Wnioskodawca: Sylwia Nikko Biernacka. Kwota wsparcia: 2130 zł.

7. Tworzenie prezentów świątecznych: kosmetyki naturalne. Wnioskodawca: Izabela Ryska. Kwota wsparcia: 2000 zł.

8. Warsztaty rękodzieła – biżuteria z kolorowego filcu. Wnioskodawca: Anna Szyndlar. Kwota wsparcia: 850 zł.

 

 

IKMdobry2
Wykłady o szkodliwości plastiku i alternatywach dla niego także w ramach projektu Siedlce pakują do swojego 
 
Fot. Małgorzata Walter

 

 

Najbliższe wydarzenia Otwartego IKM

25 października, godz. 17.00. Jestem drzewem – wykłady, warsztaty, gra terenowa w Parku Steffensa. Organizator: Kamila Chomicz. Prowadzenie: Anna Golędzinowska, Kamila Chomicz i Natalia Recław, Centrum Edukacji Ekologicznej.

28 października, godz. 11.00 - 14.00. Warsztaty rękodzieła – biżuteria z kolorowego filcu. Organizator i Prowadzenie: Anna Szyndlar. Informacje i zapisy: szanna1@interia.pl.

28 października, godz. 18.00.  EKO chusteczki – warsztaty. Organizator i prowadzenie: Magdalena Dębna. Informacje i zapisy: hello.warsztaty@gmail.com.

8 listopada, godz. 15.30 - 18.30. Warsztaty rękodzieła. Biżuteria z kolorowego filcu Organizator i prowadzenie: Anna Szyndlar. Zapisy: szanna1@interia.pl

8 listopada godz. 19.00. Gdańskie spotkania z reportażem. Spotkania z autorami literatury non-fiction. Judyta Sierakowska: „Nikt nie słucha. Reportaże o disco polo”. Organizator: Stanisława Budzisz – Cysewska.

18 listopada, godz. 18.00. Storytelling dla podróżników. Warsztaty dla początkujących i zaawansowanych. Organizator i prowadzenie: Adam Majewski.

22 listopada, godz. 18.00. American dream. Od Nowego Jorku do Key West - spotkanie podróżnicze. Organizator i prowadzenie: Marta Nicgorska.

25 listopada, godz. 18.00. Mobilny ogródek na jesień – warsztaty. Organizator i prowadzenie: Magdalena Dębna. Informacje i zapisy: hello.warsztaty@gmail.com.

29 listopada, godz. 18.00 – 21.00. Gdańskie spotkania z reportażem. Spotkania z autorami literatury non-fiction. Magdalena Genow „Bułgaria. Złoto i rakija” oraz debata z udziałem Agaty Romaniuk, autorką reportażu „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu”. Organizator i prowadzenie: Stanisława Budzisz – Cysewska. Moderacja: Ana Matusevic.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40. 

Szczegółowy harmonogram na stronie IKM

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl