Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Festyn podsumowujący Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

We wtorek, 15 maja, Rada Miasta Gdańska wraz z Pałacem Młodzieży serdecznie zapraszają na festyn podsumowujący wydarzenia czytelnicze odbywające się w ramach gdańskich obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Na dzieci, młodzież szkolną i rodziców czeka moc atrakcji. Wstęp wolny!

Festyn podsumowujący Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
A
A
data publikacji: 14 maja 2018 r.
Festyn podsumowujący Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Festyn podsumowujący Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Festyn organizowany przez Radę Miasta Gdańska i Pałac Młodzieży to już miejska tradycja: odbywa się od 2006 roku. Jest podsumowaniem wydarzeń czytelniczych, które przez cały kwiecień odbywały się w Gdańsku w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia).

- Obchody Światowego Dnia Książki są jednym z szeregu przedsięwzięć mających na celu popularyzowanie czytelnictwa w Gdańsku. Staramy się tworzyć modę na czytanie - mówi Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

Podczas imprezy, która odbędzie się we wtorek, 15 maja, zostaną wręczone nagrody w aż czterech konkursach: konkursie dla uczniów gdańskich szkół „Najlepszy Czytelnik”, konkursie szkolnych bibliotek „Szkoła Najlepszych Czytelników” oraz konkursach „Zaprojektuj swoją okładkę” i „Mój ulubiony bohater literacki”.

To nie koniec atrakcji. - Zachęcamy uczniów do przebierania się w kostiumy ulubionych bohaterów książek, najpiękniej przebrana szkoła zostanie doceniona i także otrzyma nagrody! - zachęca Wioletta Krewniak z biura Rady Miasta Gdańska.

Ponadto w specjalnie przygotowanych stanowiskach uczniowie będą mogli uczestniczyć w zabawach plastycznych i literackich, konkursach oraz grach sportowych, malowaniu kredą, lepieniu z gliny i malowaniu twarzy.

Na wszystkich czekają też konkursy z nagrodami, zabawy animacyjne oraz występy wokalne i taneczne na głównej scenie. W sumie przewidzianych tego dnia jest ponad 50 nagród - oczywiście głównie książkowych.

A, żeby za bardzo nie zgłodnieć podczas zabawy, na miejscu będą też przekąski - nie zabraknie waty cukrowej i popcornu.

Zabawa zacznie się o godz. 10, na dziedzińcu Nowego Ratusza (Gdańsk, ul. Wały Jagiellońskie 1) i potrwa dwie godziny. Wstęp wolny!

oprac. AO (0)
www.gdansk.pl
oprac. AO (0)
www.gdansk.pl