PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Festiwal Integracji Artystycznej „Pozapozy” w ECS. Wstęp wolny

Festiwal Integracji Artystycznej „Pozapozy” w ECS. Wstęp wolny
We wtorek, 22 października, w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku rozpoczną się obchody Dni Twórczości Osób Niepełnosprawnych - zainauguruje je XIV Festiwal Integracji Artystycznej „Pozapozy”. Wstęp wolny.
XIV edycja Festiwalu Integracji Artystycznej „Pozapozy” odbędzie się 22 października 2019 r. w Europejskim Centrum Solidarności
XIV edycja Festiwalu Integracji Artystycznej „Pozapozy” odbędzie się 22 października 2019 r. w Europejskim Centrum Solidarności
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Organizowany od 2003 roku w Gdańsku Festiwal Integracji Artystycznej „Pozapozy” skupia osoby niepełnosprawne i artystów seniorów z całego województwa pomorskiego. Jest największym świętem artystów niepełnosprawnych i pełnosprawnych na Pomorzu - udział w nim co roku bierze kilkuset uczestników: twórców, opiekunów i widzów.

W XVI edycji wydarzenia, która odbędzie się we wtorek, 22 października, w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności (Plac Solidarności 1) wezmą udział artyści, którzy tworzą podczas zajęć w środowiskowych domach samopomocy i domach pomocy społecznej, na warsztatach terapii zajęciowej oraz w innych placówkach.

- To kulturalne przedsięwzięcie ma na celu aktywizację i integrację osób starszych oraz niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Ideą Festiwalu Integracji Artystycznej „Pozapozy” jest promocja działań twórców w sposób równoprawny, bez względu na ich kondycję intelektualną i fizyczną - mówią organizatorzy z Gdańskiej Fundacji Dobroczynności.

Gala finałowa, poprzedzona warsztatami i próbami, rozpocznie się o godz. 16:00 w audytorium ECS. Podczas spotkania artyści, wzorem formatu popularnego programu telewizyjnego „Mam Talent!”, rywalizować będą ze sobą w trzech kategoriach: muzycznej, plastycznej i teatralnej, następnie odbędzie się wręczenie nagród laureatom wyłonionym przez jury.

- Zapraszamy na uroczystość wszystkie osoby zainteresowane twórczością osób niepełnosprawnych - zachęcają organizatorzy.

Wstęp wolny.

 

Festiwal Integracji Artystycznej „Pozapozy” inauguruje Dni Twórczości Osób Niepełnosprawnych, które odbędą się od wtorku do poniedziałku, 22-28 października, 2019 r.

 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej (ul. ks. Jerzego Popiełuszki 6), którą można oglądać od środy do poniedziałku, 23-28 października, 2019 r. Wstęp wolny.

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl