PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ferie z Generałem Zaruskim. Jest jeszcze jeden turnus

Ferie z Generałem Zaruskim. Jest jeszcze jeden turnus
To znakomita propozycja dla wszystkich, którzy marzą, by w przyszłości zostać żeglarzami. Gdański Ośrodek Sportu zaprasza na kolejną edycję „Ferii z Generałem Zaruskim”. Wprawdzie pierwszy turnus zajęć już właściwie się kończy, ale zaplanowany jest jeszcze jeden.
Ferie z Generałem Zaruskim mogą być początkiem żeglarskiej przygody
Ferie z Generałem Zaruskim mogą być początkiem żeglarskiej przygody
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl


Legendarny, drewniany żaglowiec STS Generał Zaruski zawsze wzbudzał ogromne zainteresowanie. Pierwszy turnus odbywa się od 13 do 17 stycznia i właściwie już się kończy, ale zaplanowano jeszcze drugi turnus w dniach od 20 do 23 stycznia 2020 r. Podobne zajęcia Gdański Ośrodek Sportu i Narodowe Muzeum Morskie zorganizowały rok temu. Warto przy okazji przypomnieć, że część uczestników tamtych zajęć wzięła również udział w majowej akcji „ Morski Gdańsk – Rejs przez wieki”.

To szansa na odkrycie w sobie żeglarskiej duszy. Ferie z Generałem Zaruskim to cykl warsztatów i treningów, które mają na celu zainteresować młodzież tematyką morską i zachęcić ją do powrotu na żaglowiec w okresie letnim. Propozycja adresowana jest do młodzieży szkolnej od 12 roku życia.


W programie turnusu znalazły się: zapoznanie z żaglowcem „Generał Zaruski” - jego historią, budową i eksploatacją, wiedza z zakresu meteorologii, podstawy nawigacji i zasady bezpieczeństwa na morzu. Przy okazji zajęć prezentowane są zwyczaje i tradycje żeglarskie oraz wyświetlane podróżnicze filmy. Można też skorzystać z dostępnych atrakcji w obiektach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

- Program będzie podobny do tego sprzed roku, chociaż jeszcze mocniej zacieśnimy współpracę z Narodowym Muzeum Morskim. Nowością będą na przykład warsztaty modelarskie, które powinny zainteresować nastoletnich uczestników naszych zajęć – mówi Piotr Królak, oficer programowy STS Generał Zaruski.

Piotr Królak, oficer programowy STS Generał Zaruski wtajemnicza młodzież w podstawy nawigacji morskiej
Piotr Królak, oficer programowy STS Generał Zaruski wtajemnicza młodzież w podstawy nawigacji morskiej
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl


Warunkiem przystąpienia do zajęć jest posiadanie ważnej legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego. Zajęcia są bezpłatne i aby wziąć w nich udział należy pobrać formularz zgłoszeniowy, wypełnić go (wraz z rodzicami) i wysłać na adres mailowy: piotr.krolak@sportgdansk.pl.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Drugi turnus „Ferii z Generałem STS Zaruskim” trwać będzie od 20 do 24 stycznia 2020 r. Treningi odbywać się w godzinach 10.00 – 13.00. Limit: 10 osób.

 

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl