PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Fala dobra od śpiewających dzieci dla podopiecznych hospicjum ks. Kaczkowskiego

Fala dobra od śpiewających dzieci dla podopiecznych hospicjum ks. Kaczkowskiego
W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyło się nagranie teledysku promującego szóstą edycję płyty Fala Dobra. W projekcie wystąpili uczniowie ze szkół Fundacji Pozytywnych Inicjatyw oraz wolontariusze z hospicjum w Pucku.

Pierwsza płyta z serii „Fala Dobra” powstała w 2011 roku dzięki wspólnej inicjatywie Arkadiusza Gawrycha – prezesa Fundacji Pozytywnych Inicjatyw oraz zmarłego w tym roku ks. Jana Kaczkowskiego – prezesa Puckiego Hospicjum pw. Ojca Pio. Gdy po raz pierwszy kręcono teledysk promujący płytę, udział w nagraniu wzięły 22 osoby. 30 listopada w Europejskim Centrum Solidarności, na planie teledysku było około 600 osób.

- Ks. Jan prosił nas, byśmy po jego śmierci nie zapominali o hospicjum – wyjaśnia

Piotr Szeląg, członek zarządu Pozytywnych Inicjatyw. - Chcąc pokazać, że pamiętamy, postanowiliśmy przeznaczyć tegoroczny dochód ze sprzedaży płyty właśnie na hospicjum.

W tym roku do nagrania krążka dołączyli: aktorka Agnieszka Więdłocha, Edyta Olszówka, Antoni Pawlicki, Krzysztof “Jankes” Jankowski z Radia Eska. Na krążku znajdziemy nie tylko pięć kolęd („Gdy się Chrystus rodzi”, „Mizerna cicha”, „Bóg się rodzi”, „Tryumfy Króla Niebieskiego”, „Oj, maluśki”), ale też bajkę dla najmłodszych w dwóch wersjach i podkłady kolęd do śpiewania.

Kierownikiem artystycznym przedsięwzięcia jest Robert Kanaan, nauczyciel ze szkół Pozytywnych Inicjatyw, kompozytor, muzyk i producent.

- „Fala" wrasta coraz głębiej w świadomość młodzieży - mówi Robert Kanaan. - Gdy zbliża się ten magiczny jesienno - zimowy czas, czuje się wyraźnie rosnące podekscytowanie tym wspaniałym projektem, to się staje częścią naszej tradycji. I z uczestnictwa w budowaniu tej tradycji jestem ogromnie dumny.

W ubiegłych latach w nagraniach uczestniczyli m.in. Anna Dymna, Szymon Hołownia, Jerzy Kryszak, Wojciech Malajkat, Cezary „CeZik” Nowak, Andrzej Pieczyński, Jolanta Pieńkowska, Danuta Stenka oraz Wiktor Zborowski.

Płytę “Fala Dobra” będzie można kupić na stronie internetowej puckiego hospicjum oraz w samym hospicjum, poprzez stronę www Pozytywnych Inicjatyw, a także w szkołach fundacji Pozytywnych Inicjatyw w Pucku i Gdańsku. Płyta będzie gotowa na Mikołajki. Jej cena nie jest jeszcze podana, choć prawdopodobnie będzie się wahać między 20 a 25 złotymi.

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze