PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Emocjonująca rywalizacja na rolkach. Maraton Sierpniowy im. L. Wałęsy już w sobotę

Emocjonująca rywalizacja na rolkach. Maraton Sierpniowy im. L. Wałęsy już w sobotę
- Inspiratorką mojej rolkowej przygody była żona. Najpierw jej kibicowałem, aż w końcu sam wystartowałem w Gdańsku. Oczywiście przegrałem z żoną, ale wygrałem ze sobą - mówi Krzysztof ze Szczecina, uczestnik ubiegłorocznych zawodów wrotkarskich. Już w sobotę, 17 sierpnia, jedenasta edycja Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy.
W tym roku do Gdańska zjadą Gwiazdy Światowego formatu w jeździe szybkiej na rolkach.
W tym roku do Gdańska zjadą Gwiazdy Światowego formatu w jeździe szybkiej na rolkach.
Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl


To niewątpliwie największa impreza tej rangi w Polsce, także o zasięgu
międzynarodowym. Co roku startują tu kilkupokoleniowe rodziny wraz z profesjonalistami z całego świata. W zależności od umiejętności i poziomu wytrenowania można rywalizować na jednym z trzech dystansów, tj.  fitness ( 10 730 m), półmaraton ( 21 230 m) i królewskim dystansie maratonie (42 230 m).

W tym roku do Gdańska zjadą Gwiazdy Światowego formatu w jeździe szybkiej na rolkach. Obecność potwierdzili: Ewen Fernandez oraz Guillaume De Mallevoue z Rollerblade Team World Speed, którzy dodatkowo poprowadzą warsztaty z zakresu techniki jazdy szybkiej na rolkach. Na zaproszenie firmy Powerslide Polska do Gdańska przyjedzie także Bart Swings - lider Powerslide Matter Speed Team - obecnie najszybszy zawodnik świata. Zapowiada się ciekawy wyścig na dystansie maratonu.

Ale w Maratonie Sierpniowym udział może wziąć  każdy, kto jeździ na rolkach lub wrotkach, bez względu na wiek. Warunkiem udziału jest  rejestracja do zawodów oraz uiszczenie opłaty startowej. Po 10 sierpnia rejestracji można dokonać tylko bezpośrednio w Biurze Zawodów na terenie MTG AMBER EXPO Gdańsk  w dniach 16 – 17.08.2019. Rejestracja zostanie zamknięta na 30 minut przed startem. Limit zgłoszeń dla dystansu półmaratonu wynosi 300 osób. 

m_sierpniowy-055_755x503
Jazda na rolkach to doskonała forma aktywności i możliwość spędzenia czasu z rodziną
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Dodatkowo na dystansie maratonu rozgrywane będą Długodystansowe  Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach. Warunkiem sklasyfikowania w MP jest posiadanie aktualnej licencji zawodniczej Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Podstawą do rozegrania Mistrzostw Polski  jest start minimum 3 zawodników w danej kat. wiekowej,  posiadających aktualną licencję PZSW (fitness bądź zawodniczą). Osoby niepełnoletnie nie posiadające licencji PZSW mogą startować za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. 

Popularna jazda na rolkach z roku na rok zyskuje coraz więcej entuzjastów. Nauka jazdy nie wymaga wiele wysiłku, a daje dużo przyjemności i jest świetną formą aktywnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi.

 

w Maratonie Sierpniowym udział może wziąć każdy,  kto jeździ na rolkach lub wrotkach,  bez względu na wiek.
w Maratonie Sierpniowym udział może wziąć każdy, kto jeździ na rolkach lub wrotkach, bez względu na wiek.
Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl


- Dostałem rolki z okazji 50-tych urodzin i tak to się zaczęło - wspomina Krzysztof Jędrzejewski ze Szczecina, który od trzech lat wspólnie z żoną Moniką bierze udział w imprezie. - Fantastyczne jest to, że Maraton Sierpniowy to czas naszego wspólnego rodzinnego działania, bo dzieci przyjeżdżają ze Szczecina, żeby nam kibicować. Mamy nadzieję, że za rok wystartujemy już w większym rodzinnym zespole - dodaje. 

 

Tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszyć będzie akcja Fundacji DKMS: „Dzień Dawcy Szpiku – Trójmiasto przeciw białaczce”. “Jest to akcja dedykowana naszej Koleżance Monice, która walczy o swoje życie. Monika to wyjątkowa Kobieta, fantastyczna Przyjaciółka i kochająca Mama  dwóch wspaniałych Córek” - czytamy na stronie organizatora Maratonu. Podczas zawodów będzie można zarejestrować się w banku dawców szpiku. Stoiska rejestracyjne zlokalizowane będą w Biurze Zawodów Maratonu Sierpniowego w dniu 16.08.19. – w godz. 16.00 – 20.00 i 17.08.19. w godz. 8.00 – 18.00 na MTG Amber Expo Gdańsk, ul. Żaglowa 11. 

Zobacz, jak wyglądała rywalizacja w jedenj z poprzednich edycji:

 

Warto dodać, że w ramach imprezy na terenie przy Stadionie Energa Gdańsk (parking P4) odbywać się będą również zawody rekreacyjne i klubowe, a także warsztaty oraz szkółka rolkarska dla dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali zawody na krótkich dystansach w zależności od wieku. Dla kategorii wyczynowej rywalizacja odbędzie się na dłuższych dystansach. 

Szczegóły www.maratonsierpniowy.pl 

 

Program

16.08.2019. - piątek

16.00 - 20.00 - Otwarcie Biura Zawodów na ternie MTG Amber Expo i rejestracja uczestników na dystans: maraton, półmaraton, fitness oraz zawody dla dzieci.

17.08.2019. - sobota

08.00 - 13.30 - godz. pracy Biura Zawodów -rejestracja uczestników

10.00 - 12.00 - Zawody we wrotkarstwie szybkim dla dzieci

10.00 - 17.00 - Szkółka wrotkarska Roll4all, warsztaty

Warsztaty Rollerblade - Urban skating - Danny Aldridge

11.00 - 13.00 - Warsztaty Rollerblade - jazda szybka - Ewen Fernandez , Guillaume De Mallevoue

Warsztaty Rollerblade - Urban skating - Danny Aldridge

13.00 - Ceremonia dekoracji dzieci

13.30 - Uroczyste otwarcie zawodów

14.00 - Start - dystans FITNESS

15.15 - 18.30 - Start główny - MARATON, PÓŁMARATON

19.00 - Ceremonia dekoracji - MTG AMBER EXPO

 

Informacje nt. utrudnień w ruchu podczas Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy, objazy oraz zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej znajdują się TUTAJ.

2358899
Plan sytuacyjny XI Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy
 

 

 

oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze