Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Elbląg będzie w pomorskiej metropolii? Gdańsk zaprasza

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz widzi Elbląg w tworzonym właśnie Związku Metropolitalnym Pomorza. - Nasz port może być partnerem dla portów trójmiejskich i obsługiwać mniejsze statki - uważa Jerzy Wilk z PiS.

Elbląg będzie w pomorskiej metropolii? Gdańsk zaprasza
A
A
data publikacji: 04 października 2016 r.

Czy w niedalekiej przyszłości mniejsze jednostki będą pływały z Elbląga do Gdańska?
Czy w niedalekiej przyszłości mniejsze jednostki będą pływały z Elbląga do Gdańska?
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W olsztyńskim wydaniu Gazety Wyborczej (wcześniej także w Gazecie Wyborczej Trójmiasto) ukazał się artykuł "Gdańsk zaprasza Elbląg do pomorskiej metropolii. Z Olsztynem im nie po drodze".

Czytamy w nim, że w skład powołanego pięć lat temu Stowarzyszenia Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot wchodzi 49 gmin i osiem powiatów z z Pomorza. Teraz nadszedł czas na powołanie Związku Metropolitalnego Pomorza. 

Autor tekstu Grzegorz Szaro przywołuje słowa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jednocześnie prezesa stowarzyszenia OMG-G-S, który powiedział kilka dni temu, że obecny zasięg obszaru zapewne nie jest ostateczny i osobiście widziałby w nim również Elbląg, który znajduje się wprawdzie na terenie woj. warmińsko-mazurskiego, ale zawsze „po drodze" było mu bardziej do Gdańska niż do Olsztyna.

Jaka będzie korzyść dla mieszkańców Elbląga z przyłączenia do pomorskiej metropolii?

- Łatwiej będzie planować i realizować inwestycje, budować drogi, zintegrowaną komunikację i coraz bardziej przyjazną przestrzeń publiczną - mówi Michał Glaser, dyrektor Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Wizja Elbląga w pomorskiej metropolii odpowiada tamtejszym parlamentarzystom.

- Nasz port może być partnerem dla portów trójmiejskich i obsługiwać mniejsze statki - uważa Jerzy Wilk z PiS


Cały artykuł na gazeta.pl.-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl