PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Schudnij zdrowo i skutecznie. Zapisz się do programów Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies

Schudnij zdrowo i skutecznie. Zapisz się do programów Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies
Rozpoczęły się nabory do dziesiątej edycji Ekstra FAN i siódmej edycji Ekstra FAN Ladies. Przed uczestnikami i uczestniczkami trzy miesiące intensywnej pracy pod okiem wykwalifikowanych trójmiejskich trenerów oraz ekspertów z zakresu żywienia i zdrowia. Celem projektu jest redukcja masy ciała oraz poprawa samopoczucia i wyników badań.
W 2019 roku każdy uczestnik programu stracił średnio 6 kilogramów wagi i 7 cm w pasie
W 2019 roku każdy uczestnik programu stracił średnio 6 kilogramów wagi i 7 cm w pasie
fot. Stadion Energa Gdańsk

 

Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies to bezpłatne projekty sportowo-zdrowotne organizowane przez Stadion Energa Gdańsk i Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia. Inicjatywa dedykowana jest osobom w wieku 35-60 lat, których wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi minimum 29.

OBLICZ WSKAŹNIK BMI SWEGO CIAŁA


W ramach programu odbywają się zajęcia z wykwalifikowanymi trenerami, dietetykami, psychologami oraz ekspertami z zakresu żywienia i zdrowia.

- Ideą projektu jest nie tylko zmniejszenie masy ciała uczestników, ale również wypracowywanie nawyków prozdrowotnych, zarówno w zakresie edukacyjnym, jak i sportowym. Chcemy wyposażyć uczestników w wiedzę, która pozwoli im w kompleksowy sposób zadbać o swoje zdrowie - zaznacza Anna Cieplińska, koordynator projektów z ramienia Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia.


Nabór do dziesiątej edycji Ekstra FAN oraz siódmej edycji Ekstra FAN Ladies potrwa do 20 lutego. Obowiązują zapisy drogą internetową poprzez formularz na stronie projektu. Do każdego programu zakwalifikuje się grupa maksymalnie 33 osób. O zdrowotnych predyspozycjach do udziału w projekcie decyduje lekarz podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W przypadku przeciwwskazań zdrowotnych, lekarz ma prawo nie zakwalifikować kandydata do projektu. 

Formularz rejestracyjny projektu Ekstra FAN 

Formularz rejestracyjny projektu Ekstra FAN Ladies


Zajęcia odbywają się głównie na Program trwa 12 tygodni, zajęcia dwa razy w tygodniu z ćwiczeniami i warsztatami:

  • dla mężczyzn - wtorki godz. 19.00-21.00 lub 18.00-20.00 i soboty godz. 10.00-11.00
  • dla kobiet - środy godz. 19.00-21.00 lub 18.00-20.00 i soboty godz. 9.00-10.00

W trakcie trwania programu przeprowadzone zostaną również kompleksowe badania, które pozwolą weryfikować postępy oraz sprawdzać efektywność treningów. Ostatnie z nich odbędą się po roku od rozpoczęcia projektu. Będzie to świetna okazja do podsumowania trwałości rezultatów oraz pochwalenia się sukcesami.

Osoby, które zostaną zakwalifikowane do programu muszą wpłacić kaucję w wysokości 100 zł. Zwrot kaucji nastąpi na zakończenie projektu, czyli po 12 miesiącach - po 12-tygodniowej interwencji oraz badaniach kontrolnych i końcowych. 


W 2019 roku do udziału w projekcie zgłosiło się ponad 650 osób, a zakwalifikowało 120 (odbyły się dwie edycje). Wyniki nie pozostawiają złudzeń: każdy uczestnik stracił średnio 6 kilogramów wagi i 7 cm w pasie.

Partnerem wspierającym Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies są Ergo Arena oraz kluby sportowe: Lechia Gdańsk, Trefl Gdańsk, Trefl Sopot i Torus Wybrzeże Gdańsk.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl