PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies - rozpoczęła się rekrutacja do kolejnych edycji programu

Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies - rozpoczęła się rekrutacja do kolejnych edycji programu
Trzy miesiące wspólnych ćwiczeń oraz pracy z trenerami, dietetykami i ekspertami z zakresu żywienia i zdrowia - tak wyglądają programy Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies, skierowane do osób z nadwagą i otyłością. Nabór do kolejnych edycji projektu trwa do 28 sierpnia. Udział w programie jest bezpłatny.
W projekcie biorą udział osoby w wieku 35-60 lat borykające się z nadwagą oraz otyłością
W projekcie biorą udział osoby w wieku 35-60 lat borykające się z nadwagą oraz otyłością
fot. Stadion Energa Gdańsk

 

Program Ekstra FAN to bezpłatny projekt sportowo-zdrowotny Stadionu Energa Gdańsk oraz Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia. Organizatorzy do udziału zapraszają kobiety i mężczyzn w wieku 35-60 lat z BMI powyżej 28, którzy chcą pracować zarówno nad swoją sylwetką, kondycją zdrowotną organizmu jak i prawidłowymi zachowaniami żywieniowymi. 

OBLICZ WSKAŹNIK BMI SWEGO CIAŁA


W ramach programu odbywają się zajęcia z wykwalifikowanymi trenerami, dietetykami, psychologami oraz ekspertami z zakresu żywienia i zdrowia.

- Ideą projektu jest nie tylko poprawienie sylwetki, rozumiane jako zmniejszenie masy ciała uczestników, ale również wypracowywanie nawyków prozdrowotnych, zarówno w zakresie edukacyjnym, jak i sportowym. Chcemy wyposażyć uczestników w wiedzę, która pozwoli im w kompleksowy sposób zadbać o swoje zdrowie - mówi Anna Cieplińska, koordynator projektów z ramienia Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia

Dotychczas odbyło się osiem edycji Ekstra FAN oraz pięć edycji Ekstra FAN Ladies. W sumie uczestnikom udało się zrzucić ponad 1200 kilogramów oraz zmniejszyć obwód w pasie o 1330 centymetrów! 

- Wartością dodaną projektów Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies są zmiany, które obserwujemy na płaszczyźnie społecznej. Uczestnicy świadomie kreują nowy styl życia, w który włączają często rodziny oraz znajomych. Ponadto zawiązane relacje, których podstawą jest często wzajemna motywacja, towarzyszą im również po zakończeniu programu. Działamy systemem domina przekonuje Judyta Michlińska, dyrektor Biura Komunikacji i CSR, Arena Gdańsk Operator Sp. z o.o.


Nabór do dziewiątej edycji Ekstra FAN oraz szóstej edycji Ekstra FAN Ladies rozpoczął się w poniedziałek, 5 sierpnia, i potrwa do 28 sierpnia. Obowiązują zapisy drogą internetową poprzez formularz na stronie projektu. Do każdego programu zakwalifikuje się grupa maksymalnie 33 osób.

Formularz rejestracyjny projektu Ekstra FAN 

Formularz rejestracyjny projektu Ekstra FAN Ladies


Program jest przygotowywany we współpracy z Ergo Areną oraz klubami sportowymi: Lechią Gdańsk, Energą Wybrzeże Gdańsk, Treflem Gdańsk i Treflem Sopot. Zajęcia będą odbywały się na Stadionie Energa Gdańsk, w hali Ergo Arena oraz innych lokalnych obiektach sportowych.  

Program trwa 12 tygodni, zajęcia dwa razy w tygodniu z ćwiczeniami i warsztatami:

  • dla mężczyzn - wtorki godz. 19.00-21.00 lub 18.00-20.00 i soboty godz. 10.00-11.00
  • dla kobiet - środy godz. 19.00-21.00 lub 18.00-20.00 i soboty godz. 09.00-10.00

W trakcie trwania programu przeprowadzone zostaną również kompleksowe badania, które pozwolą weryfikować postępy oraz sprawdzać efektywność treningów. Ostatnie z nich odbędą się po roku od rozpoczęcia projektu. Będzie to świetna okazja do podsumowania trwałości rezultatów oraz pochwalenia się sukcesami.

Osoby, które zostaną zakwalifikowane do programu muszą wpłacić kaucję w wysokości 100 zł. Zwrot kaucji nastąpi na zkończenie projektu, czyli po 12 miesiącah - po 12 tygodniowej interwencji oraz badaniach kontrolnych i końcowych. 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl