PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Eksport na rynek globalny? Sprawdź, jak to możliwe
Eksport na rynek globalny? Sprawdź, jak to możliwe
Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER opracował program wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw, również startupów z województwa pomorskiego, które chcą eksportować produkty na rynki zagraniczne. Kto pragnie znaleźć się w gronie dziesięciu firm objętych programem powinien zgłosić się do 25 sierpnia przez stronę: www.starterrocket.co. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Program STARTERA to seminaria, spotkania z ekspertami, opieka brokera eksportowego, pozyskanie inwestora i możliwość wyjazdu na zagraniczne targi i misje gospodarcze
Program STARTERA to seminaria, spotkania z ekspertami, opieka brokera eksportowego, pozyskanie inwestora i możliwość wyjazdu na zagraniczne targi i misje gospodarcze
Mat. STARTER

Z raportu, który przygotowała firma doradcza PwC, wynika że tylko około 18 proc. firm z województwa pomorskiego prowadziło, w 2015 roku, działalność eksportową. Agencja Rozwoju Pomorza przygotowała więc rok temu Pomorski Broker Eksportowy - projekt wspomagający rozwój regionu. W jego ramach działa też STARTER, organizując m.in. „USA & China Gate” – ekspercki program seminariów podnoszący kompetencje eksportowe małych i średnich przedsiębiorstw, również startupów. Program oferuje nie tylko seminaria, spotkania z ekspertami i opiekę brokera eksportowego, ale też możliwość pozyskania finansowania od inwestorów czy też wyjazd na, dofinansowane w 85 proc., zagraniczne targi i misje gospodarcze.

– Nasz program został stworzony z myślą o firmach, które posiadają duży potencjał eksportowy i planują wejść na rynki zagraniczne. Oznacza to, że ich produkt lub usługa muszą być gotowe do komercjalizacji zagranicą, a udział w programie przygotuje ich do tego kroku – mówi Magdalena Smolak, Startup Community Manager w STARTERZE.

Przedstawiciele STARTERA i Pomorskiego Brokera Eksportowego wybiorą firmy, które wykażą się największym potencjałem eksportowym. W programie jest miejsce dla dziesięciu przesiębiorstw z województwa pomorskiego.

Zakwalifikowane firmy wezmą udział w pięciotygodniowych seminariach z zakresu wystąpień publicznych, pozyskiwania funduszy, negocjacji i marketingu. Przez ten czas będą też pod opieką brokerów eksportowych, z którymi przeanalizują warianty wejścia na zagraniczne rynki.

- Udział w projekcie jest bezpłatny - zapewnia Sara Miotk, koordynatorka “USA & China Gate” z GIP STARTER.

Spotkania zakończą się uroczystym finałem 28 października 2017 w siedzibie STARTERA, na którym firmy zaprezentują się przed inwestorami i będzie to dla nich szansa na pozyskanie funduszy.

Więcej informacji i zapisy dostępne na: www.starterrocket.co. Rekrutacja do programu potrwa do 25 sierpnia

Uczestnicy programu dodatkowo mogą skorzystać ze ścieżki doradztwa „Starter Rocket” mającej na celu przyspieszenie procesu komercjalizacji ich produktu lub usługi firm na rynku zagranicznym.


Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to 11-tysięczna społeczność, którą łączy idea przedsiębiorczości. Do STARTEROWEGO grona należą: dzieci, młodzież, nauczyciele, początkujący i doświadczeni przedsiębiorcy oraz mentorzy. Z wielofunkcyjnej przestrzeni STARTERA skorzystało już ponad 500 startupów, a ponad 70 firm wynajęło przestrzeń na warunkach komercyjnych. STARTER odpowiada za projekty edukacyjne i wspierające biznes, takie jak: Startup Contest (organizowany wraz z infoShare).

USA & China Gate to ustrukturyzowany specjalistyczny program seminariów mający na celu kompleksowe podnoszenie kompetencji eksportowych firm technologicznych, w tym Startupów, realizowany w ramach Projektu „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 2 Przedsiębiorstwa, Działania 2.3 Aktywność eksportowa, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl