Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dziury na Sobieskiego zaczną znikać! 5 kwietnia rusza remont

Długo wyczekiwany remont ul. Sobieskiego czas zacząć! Lepiej omijać tę trasę w najbliższych miesiącach. Od wtorku, 5 kwietnia, kierowcy muszą liczyć się z pierwszymi utrudnieniami w ruchu: zwężony zostanie 200-metrowy odcinek jezdni między skrzyżowaniem z ul. Traugutta w kierunku ul. Smoluchowskiego.

Dziury na Sobieskiego zaczną znikać! 5 kwietnia rusza remont
A
A
data publikacji: 04 kwietnia 2016 r.

Pierwszy odcinek ul. Sobieskiego idzie pod nóż!
Pierwszy odcinek ul. Sobieskiego idzie pod nóż!
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

- Utrudnienia w ruchu drogowym związane będą ze zwężeniem jezdni  na dolnym odcinku ul. Sobieskiego i wprowadzeniem ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną - informuje Agnieszka Klugmann, rzecznik spółki Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, która realizuje tę inwestycję. - Prace na tym odcinku potrwają około dwóch tygodni.

Także piesi muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami, ponieważ prace na poszczególnych odcinkach będą prowadzone także na chodniku. W wyznaczonych miejscach trzeba będzie przejść na drugą stronę ulicy.

Utrudnienia na wspomnianym odcinku potrwają do połowy sierpnia br.

Prace na ul. Sobieskiego związane są z projektem „Przebudowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej i elementów odwodnienia wraz z przebudową układu drogowego w ulicy Sobieskiego od ul. Traugutta do ul. Smoluchowskiego (Nowej Medyków) w Gdańsku”.  W ramach inwestycji przebudowana zostanie sieć wodociągowa, kanały sanitarne i elementy odwodnienia, w tym wpusty kanalizacji deszczowej i wyloty przykanalików do Potoku Królewskiego. Przy okazji przebudowany zostanie też układ drogowy na długości 1 kilometra.

Inwestycję realizuje firma Eurovia Polska, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu ogłoszonym przez GIWK. Do procedury przetargowej przystąpiło pięć firm. Oferty były oceniane według kryterium ceny (80 proc.) i terminu wykonania (20 proc.). Eurovia Polska zobowiązała się przeprowadzić remont za 3 176 297,74 zł. Prace mają potrwać pięć miesięcy.

 

Zobacz także:

Wrzeszcz. Jeszcze w tym roku ulica Sobieskiego jak nowa

-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora