Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dziś w tvn24 - na żywo z ECS debata o prawdzie i kłamstwie w internecie

To będzie trzecia już debata z cyklu "Arena Idei", i znowu transmitowana na żywo w całym kraju - z biblioteki Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Goście programu podyskutują o tym, czy prawda przegrywa w internecie. Początek - w niedzielę 19 marca, o godz. 19.20, w programie tvn24.

Dziś w tvn24 - na żywo z ECS debata o prawdzie i kłamstwie w internecie
A
A
data publikacji: 19 marca 2017 r.

Biblioteka ECS - uczestnicy i publiczność debaty o nacjonalizmie (listopad 2016 r.)
Biblioteka ECS - uczestnicy i publiczność debaty o nacjonalizmie (listopad 2016 r.)
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Producentem programu jest związany z Gdańskiem od lat Witold Bock, który mówi: - Żyjemy w czasach ważkich pytań, na które odpowiedzi spróbują poszukać nasi goście.

Jakie to pytania?

Czy prawda w internecie obroni się sama? Czy postprawda to jeszcze prawda czy zwykły fałsz? Czy rezultatem zjawiska postprawdy będzie obywatelska cenzura? A może jednak postprawda to stan, w którym nareszcie dowiadujemy się, co naprawdę myślą Facebookowi przyjaciele, nasi sąsiedzi, a nawet rodzina?

Gośćmi programu będą: Dariusz Jemielniak (socjolog, teoretyk zarządzania, Wikipedia). Edwin Bendyk (analityk komunikacji, publicysta, tygodnik "Polityka"), Katarzyna Szymielewicz (prawniczka, publicystka z Fundacji Panoptykon) i ks. Andrzej Draguła (teolog, publicysta, bloger z wydawnictwa "Więź").

Program podzielono na trzy segmenty: Prezentacje, Polemiki, Konkluzje.

Organizatorzy zapraszają do odpowiedzi na pytanie w sondzie na stronie tvn24: Czy prawda przegrywa w internecie? Wyniki głosowania zaprezentują w czasie programu.
W południe, 19 marca, głosy oddało już ponad 28 tys. internautów, spośród których 59 proc. uznało, że prawda przegrywa w internecie, a pozostałe - 41 proc. - była przeciwnego zdania.

GŁOSUJ TUTAJ

Podczas debaty pytanie to zostanie zadane ponownie - po to, by umożliwić telewidzom oddanie głosu w kontekście argumentów zaproszonych ekspertów.

Pierwsza odsłona “Areny Idei”, w marcu 2016 r., próbowała odpowiedzieć na pytanie: “Czy łodzie z uchodźcami należy zawracać?”.

Druga “Arena Idei”, w listopadzie 2016 r., stała pod znakiem pytania: “Czy nacjonalizm jest patriotyzmem?”.

Czytaj też: Nacjonalizm jest patriotyzmem? Gorąca debata TVN24 w gdańskim ECS - 86 proc. telewidzów na “nie”

-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl