Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dziś w nocy dwa wiadukty zaświecą się na zielono. Na kilka godzin

Miasto Gdańsk aktywnie przyłącza się do obchodów tegorocznego Światowego Dnia Środowiska, który świętować będziemy we wtorek, 5 czerwca. Jednym z widocznych akcentów zaangażowania się Gdańska w uczczenie tego ważnego społecznie wydarzenia będzie włączenie zielonej iluminacji na wiaduktach naszego miasta.

Dziś w nocy dwa wiadukty zaświecą się na zielono. Na kilka godzin
A
A
data publikacji: 04 czerwca 2018 r.
Listopad 2015. Wiadukt nad torami kolejowymi koło Galerii Bałtyckiej podświetlony w zmieniające się barwy flagi francuskiej
Listopad 2015. Wiadukt nad torami kolejowymi koło Galerii Bałtyckiej podświetlony w zmieniające się barwy flagi francuskiej. Z poniedziału na wtorek oraz z wtorku na śrrodę rozbłyśnie na zielono 
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

W poniedziałkowy wieczór, 4 czerwca, wraz z uruchomieniem oświetlenia miejskiego (ok. godz. 21.30 do ok. godz. 4.00 we wtorek 5 czerwca) podświetlone na zielono zostaną wiadukty na ul. Kościuszki przy Galerii Bałtyckiej oraz na ul. Uczniowskiej przy Stadionie Energa Gdańsk.

Efektowna iluminacja, która włączona będzie również wieczorem 5 czerwca do poranka 6 czerwca, nie tylko ma zwrócić uwagę mieszkańców Gdańska na kwestie związane z ochroną środowiska naturalnego. Symbolicznie da ona również początek kampanii „Zielona wstążka dla planety”, zainicjowanej przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa – ośrodek realizujący w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska, działający na rzecz zrównoważonego rozwoju.

W 2018 roku tematem Światowego Dnia Środowiska oraz kampanii „Zielona wstążka dla planety” jest zwrócenie uwagi na kwestie związane z walką z zanieczyszczaniem generowanym przez niewłaściwe użytkowanie plastiku. Rosnące zanieczyszczenie środowiska odpadami z tworzyw sztucznych to we współczesnym świecie jeden z najbardziej palących problemów, którego skutki dotykają coraz większą liczbę ludzi.

Miasto Gdańsk, poprzez włączenie się w obchody Światowego Dnia Środowiska, pragnie zachęcić swoich mieszkańców do świadomego, przemyślanego posługiwania się produktami z tworzyw sztucznych i zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny przy dokonywaniu codziennych wyborów konsumenckich.

Autorka:

Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni