• Start
  • Wiadomości
  • Dziś online: spotkanie z ilustratorami książki „Wszystkie kolory świata”. Prowadzi Dorota Karaś

Dziś online: spotkanie z ilustratorami książki „Wszystkie kolory świata”. Prowadzi Dorota Karaś

Nadbałtyckie Centrum Kultury i Wydawnictwo Agora zapraszają na rozmowę z ilustratorami: Marią Dek, Moniką Hanulak, Agatą Królak, Grażką Lange, Grażyną Rigall, Pawłem Pawlakiem, i Piotrem Sochą - twórcami książki „Wszystkie kolory świata” przeznaczonej dla dzieci, rodziców i pedagogów. Spotkanie odbędzie się online - na Facebooku NCK - w czwartek, 8 kwietnia, o godzinie 18:00.
08.04.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
„Wszystkie kolory świata” to książka-cegiełka - dochód z jej sprzedaży przeznaczony zostanie na
działanie Telefonu Zaufania dla Dzieci i młodzieży 116111 Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
„Wszystkie kolory świata” to książka-cegiełka - dochód z jej sprzedaży przeznaczony zostanie na działanie Telefonu Zaufania dla Dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
mat. prasowe


Książka „Wszystkie kolory świata” to antologia autorstwa 43 pisarzy i 20 ilustratorów. Wspólnymi siłami stworzyli oni 20 wyjątkowych utworów dla dzieci młodszych i starszych, znających smak szykan i wykluczenia z powodu swojej „inności”.

- Wszystkie kolory świata, wszystkie dziecięce emocje: smutek i radość, lęk i nadzieja, samotność i poczucie przynależności... „Wszystkie kolory świata”, to książka dla małych i dużych; dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów; dla wszystkich, którzy borykają się z problemem wyobcowania z jakiegokolwiek powodu, i wszystkich tych, którzy nie chcą pozostawać obojętni na krzywdę innych - opisuje wydawca. - Książka ta jest jak „Najzamieszkańszy dom”, w którym znajdzie się miejsce dla każdego: białej wiewiórki, błękitnej żaby-nie-żaby, tęczowego smoka, Pana Igliczni, Czorta łasucha, Superbohatera, Janka, Leo, Karoliny, Berka, Gai, grubych i chudych, biednych i bogatych, wysokich i niskich, punktualnych, spóźnialskich, narciarzy, łyżwiarzy, keczuistów, gitarzystów, realistów, turystów i cyklistów.

Publikacji przyświeca chęć opowiedzenia o złu i wyalienowaniu, i o tym, jak im zaradzić; jak zrozumieć drugiego, zaakceptować siebie i odkryć, jak barwny i różnorodny jest świat. Powstała ze sprzeciwu, „wkurzenia”, wobec krzywdy, niesprawiedliwości i łamania praw człowieka, stając się ważną opowieścią o empatii i tolerancji. Skierowana jest przede wszystkim do dzieci w wieku od 9 do 12 lat (utwory zostały ułożone w kolejności sugerującej wiek czytelnika), ale i dla dorosłych może się stać znakomitym wstępem do rozmowy z najmłodszymi - w szkołach, bibliotekach czy przy rodzinnym stole.

Co ważne, „Wszystkie kolory świata” to książka-cegiełka - dochód z jej sprzedaży przeznaczony zostanie na działanie Telefonu Zaufania dla Dzieci i młodzieży (116111) Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Więcej o tej niezwykłej publikacji, a także o tym, jak przeciwdziałać wykluczaniu najmłodszych i pomóc im w codziennych zmaganiach z otoczeniem, można się dowiedzieć podczas spotkania online - na Facebooku Nadbałtyckiego Centrum Kultury - w czwartek, 8 kwietnia. Udział wezmą twórcy książki „Wszystkie kolory świata” - ilustratorzy Maria Dek, Monika Hanulak, Agata Królak, Grażka Lange, Grażyna Rigall, Paweł Pawlak i Piotr Socha, z którymi rozmowę poprowadzi Dorota Karaś. Spotkanie kierowane jest do dorosłych odbiorców, dla których ten zbiór może stać się punktem wyjścia i doskonałą okazją do rozmowy z dziećmi o ich problemach, empatii i różnorodności świata. Początek o godzinie 18:00.

Rejestracja spotkania wraz z napisami dla osób niesłyszących zostanie umieszczona 7 dni po wydarzeniu na kanale Nadbałtyckiego Centrum Kultury na Youtube.

TV

Czwarty mikrolas już rośnie - zobacz, jak powstawał na Oruni Górnej