PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Dziś Lechia - Karpaty Lwów. Bilety po jedyne 5 zł - jak dotrzeć na mecz?
Dziś Lechia - Karpaty Lwów. Bilety po jedyne 5 zł - jak dotrzeć na mecz?
Zapowiada się świetny niedzielny wieczór na Stadionie Energa Gdańsk - tym bardzej, że ma być ciepło, słonecznie i bez deszczu. O godz. 18.30. na murawę wybiegną drużyny Lechii Gdańsk i Karpat Lwów. Dla gdańszczan to ważny sprawdzian przed ligowym meczem z Wisłą Kraków. Jest szansa, że przeciw Karpatom po kontuzji zagra Rafał Wolski.
Stadion Energa Gdańsk wart jest odwiedzin, a ciekawy mecz i wejściówki po 5 zł to wyjątkowa okazja. Sprawdź gdzie kuić bilet i jak dojechać na miejsce
Stadion Energa Gdańsk wart jest odwiedzin, a ciekawy mecz i wejściówki po 5 zł to wyjątkowa okazja. Sprawdź gdzie kuić bilet i jak dojechać na miejsce
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Atrakcyjny jest zarówno sparingpartner Lechii, ale także okoliczności, w jakich zorganizowano mecz z Karpatami Lwów. To efekt przyjaznych relacji między samorządami Gdańska i Lwowa, a z inicjatywą wyszedł Gdański Urząd Pracy. W samym Gdańsku pracuje 30 tys. obywateli Ukrainy (na całym Pomorzu liczba ta jest dwukrotnie większa). Chodzi o działanie na rzecz integracji polskiej społeczności z pracującymi i żyjącymi wśród nas gośćmi z Ukrainy. 

WIĘCEJ O IDEI TEGO MECZU czytaj TUTAJ

Dlatego też spotkaniu Lechia Gdańsk - Karpaty Lwów towarzyszy piknik rodzinny (40 food trucków przy stadionie, miejsca zabaw dla dzieci). Cena biletów jest bardzo atrakcyjna i wynosi zaledwie 5 zł od osoby.

Co do samego meczu - dużą ciekawostką jest skład drużyny Lechii, na jaki zdecyduje się trener Piotr Stokowiec. Być może po miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją na boisku zobaczymy Rafała Wolskiego. Jest niemal pewne, że zagra niesforny ulubieniec wielu fanów Lechii - Sławomir Peszko. Zapewne zobaczymy też dwóch zawodników, którzy do gdańskiego klubu dołączyli niedawno i powinni stanowić poważne wzmocnienie w ataku: Artura Sobiecha i Konrada Michalaka. 

Trener Stokowiec chce dać odpocząć kilku zawodnikom, którzy grają w lidze najwięcej. Cele meczu z Karpatami są jednak bardzo istotne i mają związek z czekającym Lechię już za niecały tydzień spotkaniem z Wisłą w Krakowie (sobota, 15 września). Będzie to prawdziwy pojedynek na ligowym szczycie: lider tabeli Lechia będzie podejmowana przez wicelidera Wisłę, która ma trzy punktu straty i jeśli wygra - stanie się nowym liderem. Każde inne rozstrzygniecie będzie korzystne dla biało-zielonych. Lechia ma więc szansę utrzymać pozycję wicelidera (remis), a nawet powiększyć przewagę nad pozostałymi drużynami (wygrana). Stokowiec chce skompletować optymalny skład drużyny na Wisłę Kraków i dlatego towarzyski mecz z Karpatami ma swoją wagę. Każdy z zawodników, którzy wystąpią, będzie do dyspozycji trenera na Kraków - prócz Sławomira Peszki, który został surowo ukarany za czerwoną kartkę i do gry w lidze wróci dopiero pod koniec października, na derby Trójmiasta z Arką Gdynia. 

BILETY PO 5 ZŁ - JAK JE KUPIĆ?

  • online na bilety.lechia.pl
  • w salonie prasowym Kolporter w Galerii Metropolia
  • sklepie Fan Store Lechia
  • w Informacji turystycznej GOT (ul. Długi Targ 28/29)

Kasy biletowe na stadionie czynne będą od godziny 16.30, ale już od godziny 11.00 wejściówki można też nabyć w FanStore Lechii na Energa Stadion (obok wejścia do recepcji od strony ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1). Więcej informacji o biletach.

DOJAZD NA STADION - SKM:

Kolejki SKM z Dworca Głównego bezpośrednio do przystanku Gdańsk Stadion Expo będą kursowały z peronu 5. Godziny odjazdu:

  • 17.14 (przyjazd na stadion 17.20)
  • 17.42 (przyjazd na stadion 17.48)
  • 18.10 (przyjazd na stadion 18.16)

Po meczu kolejki SKM w kierunku Dworca Głównego z przystanku Gdańsk Stadion Expo rozpoczynają o godz. 20:35:

  • 20.35 (przyjazd na główny o 20.41)
  • 21.02 (przyjazd na główny o 21.08)

Przejazd kolejkami SKM na mecz jest darmowy - tzn. ponsorowany przez organizatora.

DOJAZD TRAMWAJEM LUB AUTOBUSEM:

Tramwaje linii 7 i 10 oraz autobusy linii 158, 258, 283 i 658 kursują według niedzielnych rozkładów jazdy.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego mogą zostać wprowadzone chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Informacje o zmianach będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk.

DOJAZD AUTEM - PARKING:

Na wszystkich parkingach przy Stadionie Energa Gdańsk obowiązują nowe zasady parkowania. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ. Uwaga! W dniu meczu Lechia Gdańsk - Karpaty Lwów wyłączony będzie parking P3.

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl