PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dziewięciu piłkarzy ręcznych Torus Wybrzeże z wynikiem pozytywnym testów na obecność koronawirusa

Dziewięciu piłkarzy ręcznych Torus Wybrzeże z wynikiem pozytywnym testów na obecność koronawirusa
W niedzielę, 18 października, Torus Wybrzeże Gdańsk miał rozegrać mecz u siebie z Chrobyym Głogów. Spotkanie zostało odwołane: dziewięciu zawodników gdańskiego klubu ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Cała drużyna została skierowana na kwarantannę.
Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże musieli zakończyć przygotowania do meczu z Chrobrym Głogów. Wszyscy trafili na kwarantannę
Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże musieli zakończyć przygotowania do meczu z Chrobrym Głogów. Wszyscy trafili na kwarantannę
fot. FB Wybrzeże Gdańsk

 

W piątek, 16 października, zarząd klubu TORUS Wybrzeże Gdańsk wydał oświadczenie:

W związku ze zwiększoną liczbą zakażonych wirusem COVID-19 wśród zawodników grających w PGNiG Superlidze, zarząd klubu przy konsultacji z władzami Superligi, podjął decyzję o przebadaniu wszystkich graczy i pracowników klubu na obecność koronawirusa.

Niestety, wyniki naszej drużyny również okazały się pozytywne wśród 9 osób. Większość zawodników, którzy uzyskali wynik pozytywny, czuje się dobrze i nie posiada większych objawów.

Uzyskane wyniki oraz w obliczu zagrożenia dla pozostałych osób, decyzją klubu niedzielny mecz z Chrobrym Głogów zostanie odwołany i rozegrany w innym terminie. W chwili obecnej czekamy na procedury związane z odizolowaniem zakażonych oraz pozostałych osób pracujących w klubie. Cała drużyna przebywa w tym momencie na kwarantannie.​

O powrocie drużyny do treningów i rozegraniu kolejnych meczów PGNIG Superligi poinformujemy w momencie, w którym będziemy mieli pewność, co do staniu zdrowia naszych zawodników oraz pracowników klubu.


W związku z zaistniałą sytuacją odwołany został niedzielny (18 października) mecz w Gdańsku z Chrobrym Głogów. Pod znakiem zapytania stoi także spotkanie wyjazdowe z Grupą Azoty Tarnów, które jest zaplanowane na 24 października.   

Torus Wybrzeże Gdańsk po rozegraniu czterech meczów w Superlidze ma na koncie jeden punkt i zajmuje ostatnie, 14. miejsce w tabeli. 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl