PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dzień Otwarty Notariatu w Gdańsku. 30 listopada skorzystaj z bezpłatnej porady notariusza

Dzień Otwarty Notariatu w Gdańsku. 30 listopada skorzystaj z bezpłatnej porady notariusza
Jak przekazać darowiznę, sporządzić testament i zabezpieczyć rodzinę, która będzie po nas dziedziczyć? Na te i wiele innych pytań, w ramach darmowych porad, w sobotę 30 listopada odpowiedzą notariusze. W 29 polskich miastach, w tym także w Gdańsku, odbędzie się 10. edycja akcji edukacyjnej “Dzień Otwarty Notariatu”.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
30 listopada, w godz. 10 - 16 notariusze czekać będą na petentów w Urzędzie Miejskim, ul. Nowe Ogrody 8/12, w sala 107
30 listopada, w godz. 10 - 16 notariusze czekać będą na petentów w Urzędzie Miejskim, ul. Nowe Ogrody 8/12, w sali 107
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

“Dzień Otwarty Notariatu” organizowany jest od 2010 roku. To społeczna inicjatywa samorządu notarialnego realizowana przez Krajową Radę Notarialną oraz rady izb notarialnych. Wydarzenie każdego roku odbywa się w ostatnią sobotę listopada.

W tym roku temat przewodni Dnia Otwartego Notariatu brzmi „Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek – porozmawiaj o tym z notariuszem”. Co roku jest inny temat przewodni. W ciągu dziewięciu poprzednich edycji proponowano już rozmowy na temat spadków i dziedziczenia, bezpiecznej jesieni życia czy nieruchomości i ksiąg wieczystych. Tematy przewodnie towarzyszące każdej edycji wydarzenia, to wyłącznie propozycje. Na Dniu Otwartym Notariatu może pojawić się każdy, kto ma problem czy pytanie. Inicjatywa powstała bowiem po to, by umożliwić społeczeństwu rozmowę na temat nurtujących zagadnień. Wszystko dlatego, że najważniejszym celem tej inicjatywy jest edukowanie społeczeństwa w tych obszarach prawa, które leżą w kompetencjach notariuszy.

- Z obserwacji i naszej codziennej praktyki zawodowej jednoznacznie wynika, że osobom dokonującym czynności w kancelariach notarialnych nierzadko brakuje podstawowej wiedzy prawnej, która pozwoliłaby podejmować w pełni świadome i bezpieczne decyzje dotyczące ich majątków – mówi notariusz Szymon Kołodziej, rzecznik prasowy Krajowej Rady Notarialnej. – Nadrzędnym celem Dnia Otwartego Notariatu jest edukowanie społeczeństwa o umowach i czynnościach prawnych, które leżą w kompetencjach notariuszy oraz informowanie o rodzajach umów, które będą najbardziej odpowiednie dla realizacji celów zakładanych przez naszych klientów.

 

GDZIE I KIEDY?

30 listopada (sobota)

Urząd Miejski w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, sala 107, godz. 10 - 16

 

10. edycja akcji Dzień Otwarty Notariatu  organizowana będzie pod hasłem 
„Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek – porozmawiaj o tym
 z notariuszem”
10. edycja akcji "Dzień Otwarty Notariatu" organizowana będzie pod hasłem „Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek – porozmawiaj o tym z notariuszem”
Bartłomiej Borowczak/gdansk.pl

 

Tegoroczna edycja akcji ma najszerszy z dotychczasowych zasięg. 30 listopada porady udzielane będą w 29 polskich miastach, przez blisko 600 notariuszy. Dla porównania - w ubiegłym roku porad udzielało około 200 osób, a akcja odbyła się w 10 miastach.

- Co roku z informacji udzielanych przez notariuszy korzysta kilka tysięcy osób - mówi notariusz Lech Borzemski, koordynator Dnia Otwartego Notariatu z ramienia Krajowej Rady Notarialnej. - Na przestrzeni lat nie tylko widzimy niesłabnące zainteresowanie Dniem Otwartym Notariatu, a wręcz rosnącą popularność naszej inicjatywy. Dlatego poszerzamy skalę akcji, która w tym roku odbędzie się aż w 29 lokalizacjach.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz objęła patronatem 10. edycję ogólnopolskiej akcji społecznej „Dzień Otwarty Notariatu - Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek - porozmawiaj o tym z notariuszem”.

 

Czytaj także:

Dzień Otwarty Notariatu już po raz dziewiąty. Darmowe porady w sobotę

Dzień Otwarty Notariatu w Gdańsku. Przyjdź, zapytaj, dowiedz się - za darmo

 


oprac. NGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl